معاون مسکن شهری بنیاد مسکن اردبیل گفت: ۸۹۰ واحد مسکن در اردبیل در حال احداث است.

به گزارش انعکاس اردبیل، حامد کیخسروی، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: ساخت ۸۹۰ واحد مسکن در شهرک اندیشه و نیایش اردبیل آغاز شده و به سرعت در حال تکمیل است.

وی افزود: بنیاد مسکن کارگزار نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر است که ما مسئولیت تأمین زمین را نیز در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر بر عهده گرفتیم.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: ۲۸ شهر استان جزو شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت است که نمین، بیله سوار، سرعین، نیر، اصلاندوز، هشجین، رضی و … از جمله این شهرها می باشند. اهالی این شهرها با مراجعه به سامانه نهضت ملی مسکن می‌توانند تا آخر سال ثبت نام کرده و از تسهیلات ۳۰۰ میلیونی این طرح استفاده کنند.

کیخسروی ادامه داد: ساکنان این شهرها علاوه بر بهره‌مندی از وام ۳۰۰ میلیونی با نرخ سود ۱۸ درصد می‌توانند از وام روستایی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان نیز با نرخ سود ۵ درصد استفاده کنند.

این مسئول تاکید کرد: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان ۷ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۷۸۴ نفر واجد شرایط تشخیص داده شده‌اند که ۴۹۱ نفر واریز وجه اولیه را انجام داده‌اند.

وی گفت: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر که شامل پارس‌آباد، مشگین‌شهر، خلخال و گرمی است، پروژه‌ها فعال است و از بین ۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر ثبت نامی یک هزار و ۴۴۹ نفر واریز وجه اولیه را انجام داده‌اند؛ در پارس آباد برای ۵۶۰ نفر متقاضی نهایی تأمین زمین انجام شده و در خلخال نیز برای ۶۷۰ نفر عملیات ساخت مسکن را شاهد هستیم.