مدیرکل سازمان هواشناسی استان اردبیل گفت: در ۳ روز اول بهمن ماه علاوه بر حاکمیت هوای سرد و یخبندان در طول شبانه روز، در مناطقی از استان گاهی بارش خفیف برف نیز پیش بینی می شود.

سیاوش محمدی در گفت و گو با خبرنگار انعکاس اردبیل اظهار کرد: براساس آخرین تصویر ماهواره هواشناسی، امروز(جمعه 30 دی) تنها در نوار شمالی استان، آسمان ابری و در نوار شرقی همراه با مه رقیق بوده اما در سایر مناطق استان آسمانی صاف و آفتابی حاکم است؛ امروز نیز در اواسط روز دمای هوا چند درجه ای افزایش می یابد.

وی افزود: تحلیل نقشه های هواشناسی نشان می دهد که از امشب با ناپایداری شرایط جوی و نفوذ توده هوای سرد و مرطوب خزری به منطقه، آسمان استان بتدریج ابری و مه آلود می شود.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان اردبیل گفت: در ۳ روز اول بهمن ماه(از شنبه تا دوشنبه) علاوه بر حاکمیت هوای سرد و یخبندان در طول شبانه روز، در مناطقی از استان گاهی بارش خفیف برف نیز پیش بینی می شود.

محمدی ادامه داد: تمرکز بارش خفیف در مناطق شمالی، نوار شرقی و نواحی منتهی به استان گیلان، بخش هایی از مناطق مرکزی بویژه نواحی منتهی به کوهستان سبلان انتظار می رود.

این مسئول اذعان کرد: از روز سه شنبه(4 بهمن) با پایداری شرایط جوی، ضمن تداوم هوای سرد و یخبندان(با افت محسوس کمینه دما) در ساعات شبانه، آسمانی صاف تا نیمه ابری گاهی با وزش باد در استان پیش بینی می شود.