وزیر راه و شهرسازی گفت: کمبود زمین برای احداث واحد‌های نهضت ملی مسکن در شهر اردبیل برطرف می‌شود.

به گزارش انعکاس اردبیل، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاح ۱۱۲ پروژه راهداری استان اردبیل با اعتبار ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل گفت: در تمامی شهرستان‌های این استان زمین مورد نیاز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است و فقط در شهر اردبیل در تامین زمین مشکل داریم.

مهرداد بذرپاش با اشاره به کسری زمین برای احداث واحد‌های نهضت ملی مسکن در شهر اردبیل بیان کرد: امروز در جلسه شورای مسکن استان تصمیمات خوبی گرفته خواهد شد و با حل این مشکل در شهر اردبیل شاهد تسریع در احداث واحد‌های نهضت ملی مسکن در اردبیل خواهیم بود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی وزارت خدمتی بوده و اکثریت مردم با آن ارتباط دارند، اظهار کرد: با اینکه همه بخش‌های وزارت راه و شهرسازی به نوعی به مردم ارایه خدمت می‌کنند، اما خدمات حوزه راهداری و حمل و نقل شبانه روزی است.

بذرپاش اضافه کرد: کمک به رفع و برطرف کردن یک نقطه حادثه خیز و جلوگیری از جان باختن و آسیب دیدن انسان‌ها عین صدقه جاریه است و با تلاشی اندک می‌توان کار‌های بزرگی انجام داد و این همان طاعت خدا و آباد و خوشحال کردن دل‌ها و قلب‌ها است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بدون شک صدقات جاریه در وزارتخانه راه و شهرسازی و سازمان‌های زیر مجموعه آن کاملا قابل مشاهده است و با چشم غیر مسلح هم می‌توان آن‌ها را دید به طوری که اقداماتی مانند احداث راه روستایی، رفع یک نقطه حادثه‌خیز، روکش آسفالت و یا ایجاد سیستم روشنایی در معرض دید عموم مردم قرار دارد و چقدر باعث ایجاد امید و شور و شعف در مردم می‌شود.

بذرپاش گفت: پس با اندک خدمت به مردم می‌توان رضایت حداکثری را کسب کرد و چه فرصتی از این بهتر که با اندک خدمت به مردم می‌توان هم رضایت خداوند متعال و هم رضایت مردم را جلب کرد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی به طور مرتب افتتاح و وارد مدار خدمات رسانی می‌شود، اظهار کرد: تلاش می‌شود با کمک مجلس شورای اسلامی منابع مورد نیاز تامین و پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی در مقایسه با گذشته تسریع یابد.

بذرپاش در ادامه با تاکید بر لزوم تکمیل کریدور‌های ترانزیتی کشور و با بیان اینکه اردبیل استان مرزی محسوب می‌شود و ظرفیت‌های زیادی در حوزه ترانزیت دارد که کم نظیر است، اضافه کرد: تکمیل راه آهن میانه – اردبیل یکی از آرزو‌های مردم منطقه است و تلاش می‌شود این پروژه عظیم و مهم اوایل سال آینده به طور رسمی افتتاح و به بهره‌برداری برسد و عملیات اجرایی فاز بعدی این پروژه به سمت پارس آباد و مرز جمهوری آذربایجان آغاز شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کریدور‌های ترانزیتی می‌تواند بیشتر از نفت برای کشور منابع مالی و ثروت تولید کند، افزود: در این زمینه توافقات خوبی با کشور‌های همسایه منعقد شده که امیدواریم از این ظرفیت نهایت استفاده را بکنیم.

بذرپاش با بیان اینکه باید از این ظرفیت خدادادی نهایت استفاده را کرد، اظهار کرد: با احیای مجدد راه ابریشم میتوان از ظرفیت‌های ترانزیتی کشور به نحو احسن استفاده کرد که ملزومات آن در حال فراهم شدن است.