عضو شورای شهر اردبیل از کمبود خط واحد و اتوبوس های شهری در محلات و شهرک های اردبیل گلایه کرد.

به گزارش انعکاس اردبیل، سلامت صفری در جلسه بررسی بودجه سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهری شهرداری اردبیل گفت:در حوزه حمل ونقل عمومی در اکثر مسیرها نارضایتی وجود دارد. محلات شهر و شهرک های کوثر، سینا، دانش آباد و غیره از جمله شهرکهایی هستند که با کمبود اتوبوس مواجه هستند و این امر منجر به نارضایتی مطلق شهروندان شده است.

وی با اشاره به اختصاص بودجه مناسب برای خرید اتوبوس و ون گفت: ضروری است علاوه بر واگذاری اتوبوسها به بخش خصوصی، خود سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهری نیز باید تعدادی اتوبوس و ون در اختیار داشته باشد و نگاه ما اين است که مدیریت ناوگان حمل و نقل عمومی باید به سمت بخش خصوصی برود.

عضو شورای شهر اردبیل همچنین در جلسه بررسی بودجه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل از عدم تزریق اعتبارات مالی به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل جهت اجرای برنامه های فرهنگی ورزشی انتقاد کرد و افزود: برای اینکه شاهد خروجی بهتر این سازمان باشیم نیاز است این سازمان را حمایت کنیم و اعتبارات آن از سوی شهرداری بموقع واگذار شود. در متن بودجه ۱۴۰۲ یکی از اولویت‌ها حمایت از برنامه‌های فرهنگی و تیمهای ورزشی محله محور خواهد بود.

سلامت صفری همچنین در خصوص بودجه سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهرداری اردبیل گفت: خرید امکانات و مبلمان شهری برای مناطق نباید بصورت جزیره باشد بلکه بایستی متمرکز شود که در این صورت بحث خریدها و نگهداری و صرفه جویی و حفظ بیت المال وضع مطلوبی خواهد داشت و بنظر بنده سازمان فضای سبز متولی این امر است .

وی گفت: برای بهبود فضای سبز به نیروی انسانی نیازمندیم و نباید نیروهای خود را کاهش دهیم. به دلیل گسترش فضای سبز و ایجاد پارک ها باید سقف نیروهای فضای سبز افزایش یابد.

وی همچنین به ضرورت آبیاری مدرن و مکانیزه فضای سبز اشاره کرد و گفت: این امر به دلیل اهمیت محیط زیست و کمبود آب باید در اولویت برنامه های این سازمان قرار گیرد.