ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سرعین در استان اردبیل هنگام گشت و کنترل در زیستگاه های این شهرستان موفق شدند در دو عملیات جداگانه، لاشه 10 قطعه کبک معمولی و یک قبضه سلاح شکاری قاچاق را از ۲ شکارچی متخلف کشف و ضبط کنند.

به گزارش انعکاس اردبیل، شهرام رفیعی رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان سرعین گفت: محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سرعین هنگام گشت و کنترل در مناطق این شهرستان موفق شدند لاشه 10 بال کبک معمولی را از یک شکارچی متخلف کشف نمایند.

رفیعی افزود: همچنین محیط بانان یگان حفاظت این شهرستان در عملیاتی دیگر و با تعقیب و گریز شکارچی دیگری که در منطقه شروع به شکار نموده بود یک قبضه سلاح شکاری قاچاق را کشف و ضبط و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی نمودند.

وی با اشاره به حضور مداوم محیط بانان سرعین در مناطق و زیستگاه های استان بمنظور جلوگیری از شکار و حراست از منطقه افزود: با توجه ممنوعیت و عدم صدور پروانه شکار در سالجاری، از عموم همشهریان، ساکنان روستاها و دوستداران محیط زیست درخواست می کنیم در صورت مشاهده هر گونه تخلفات شکار و صید و حضور غیرمجاز شکارچیان در منطقه، مراتب را به یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سرعین و یا از طریق شماره تلفن ارتباطات مردمی 1540 گزارش دهند.