مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: اوج بارش برف از دوشنبه شب تا قبل از ظهر چهارشنبه بوده و تمرکز آن بیشتر در مناطق مرکزی و جنوبی استان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار انعکاس اردبیل، سیاوش محمدی در خصوص وضعیت جوی استان اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، همچنان تا حوالی ظهر شنبه هفته آینده با تداوم پایداری شرایط جوی، آسمان استان صاف تا نیمه ابری و در مناطق شمالی و نوار شرقی ابری و مه آلود پیش بینی می شود.

وی افزود: طی امروز و فردا جوی نسبتاً آرام همراه با هوای سرد و یخبندان؛ اما در روز شنبه(8 بهمن) پدیده غالب در سطح استان وزش باد جنوبی(در مناطق مرکزی با سرعت تند) بوده که سبب افزایش نسبی دما شده و از بعدازظهر بتدریج آسمان استان ابری می گردد.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان اردبیل گفت: از روز یکشنبه تا چهارشنبه هفته آینده با فعالیت سامانه ناپایدار جوی در استان، علاوه بر کاهش شدت سرما و یخبندان، در مناطقی از استان بارش برف نیز پیش بینی می شود.

محمدی بیان کرد: اوج بارش از دوشنبه شب تا قبل از ظهر چهارشنبه بوده و تمرکز آن بیشتر در مناطق مرکزی بویژه نواحی منتهی به کوهستان سبلان و در جنوب استان در شهرستان خلخال پیش بینی می شود.