به دلیل وزش بادهای جنوبی، دمای هوای استان بتدریج افزایش می یابد؛ بطوریکه در روزهای(9 و 10 اسفند) افزایش دما در مناطق شمالی و مرکزی استان محسوس خواهد بود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری انعکاس اردبیل و بنابر اعلام سازمان هواشناسی استان براساس نقشه های هواشناسی، هفته جاری شرایط جوی در سطح استان پایدار بوده و آسمان استان غالباً صاف پیش بینی می شود. لذا طی این مدت سامانه فعال بارشی نخواهیم داشت.

همچنین به دلیل وزش بادهای جنوبی(غالباً با سرعت ملایم در مناطق مرکزی گاهی با سرعت تند) دمای هوا بتدریج افزایش می یابد؛ بطوریکه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه (9 و 10 اسفند) افزایش دما در مناطق شمالی و مرکزی استان محسوس خواهد بود. همچنین در این دو روز به دلیل سکون نسبی جو احتمال بالا رفتن شاخص آلودگی هوا در شهر اردبیل دور از انتظار نیست.

در روزهای پایانی هفته(پنجشنبه و جمعه) سرعت وزش باد در مناطق مرکزی تند بوده و آسمان بیشتر مناطق استان نیمه ابری تا ابری خواهد بود. از اینرو از عصر پنجشنبه تا صبح شنبه هفته آینده علاوه بر کاهش نسبی دمای هوا، در مناطق کوهستانی و ارتفاعات بارش خفیف باران و برف نیز احتمال می رود.