پژوهش سرای شهید احمدی روشن جعفرآبادمغان با حضور مسئولان افتتاح شد.

جلیل ظهراوند مدیر پژوهش سرای شهیداحمدی روشن، در حاشیه این افتتاح در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری انعکاس اردبیل اظهار کرد: این مرکز با مساحتی نزدیک به ۱۰۰ متر با کاربری آموزشی، تحقیقی و پژوهشی ایجاد شده است و فضایی که در اختیار داریم در قالب آموزشگاه و آزمایشگاه است، موضوعاتی در قالب، فیزیک و شیمی و زیست شناسی و زمین شناسی،ایجاد شده است.

وی افزپژوهش سرای شهید احمدی روشن جعفرآبادمغان افتتاح شدود: هدف اصلی ایجاد پژوهش سراها ایجاد فضا برای دانش آموزانی است که از لحاظ علمی و پژوهشی و تحقیقی و استعدادی فراتر هستند که در این اماکن پرورش پیدا کنند و مسیر خوبی در جهت مناسبی قرار بگیرند.

جلیل ظهراوند افزود: پژوهش سرا محل برگزاری مسابقات علمی و پژوهشی و در سطح های مختلف است و پرورش دانش آموزانی برای راهیابی به مسابقات است و بیشتر جنبه فوق برنامه دارد.

مدیر پژوهش سرای شهید احمدی روشن جعفرآبادمغان با بیان این که دانش آموزانی که در این پژوهش سرا حضور پیدا می کنند، از سطح علمی بالاتری نسبت به سایر دانش اموزان دیگر به خوردار هستند، گفت: همه دانش آموزان در هر رشته ای می توانند در این پژوهش سرا به طور رایگان عضو شوند و این عضویت به منزله گرفتن آمار و داشتن اطلاعات دانش آموزان ثبت نامی می باشد چرا که حضور دانش اموزان عزیز در این محیط یک فوق برنامه است و رفت و امد و حضور عزیزان باید تحت کنترل باشد.

وی افزود: جعفرآباد منطقه ای است که نخبگان این منطقه زیاد است اما همین دارای سطح علمی بالایی هستند که در سال قبل توانستند در دانشگاه کشوری رتبه های عملی را کسب کنند.

مدیر پژوهش سرای دانش آموزی شهید احمدی روشن ضمن تقدیر از تمامی ارگان ها و افرادی که در راه اندازی این پژوهش سرا همکاری کردند، تصریح کرد: نظر مساعد و مثبت مسئولین به خصوص ،امام جمعه، فرماندار ،بخشدار و رئیس اداره آموزش و پرورش،شورای بخش موجب دلگرمی است که امید می رود با حمایت ها و پشتیبانی های مالی و تجهیزاتی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، مسیولین و خیرین و عموم مردم، این مکان به سطح و تراز مطلوب که به عنوان قلب آموزش و پروش هست جهت پاسخ گویی به نیازها برسد تا زمینه ساز بروز استعداد های فرزندانمان باشد.