جلسه هماهنگی پاکسازی مسیرهای مواصلاتی استان اردبیل به مناسبت آغاز رویداد اردبیل 2023، با حضور مسئولان دستگاه های ذیربط در محل سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش انعکاس اردبیل، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در این جلسه اظهار داشت: با توجه به اینکه معرفی اردبیل به عنوان مقصد گردشگری یکی از اهداف اصلی رویداد اردبیل ۲۰۲۳ است، ضروری است دستگاه های متولی در حوزه مدیریت پسماند بیش از گذشته در این خصوص اهتمام ورزند.

حسن قاسم پور افزود: تمرکز اصلی در این برنامه پاکسازی مسیر اردبیل – سرعین و اردبیل – نمین است و با توجه به اینکه مدیریت اجرایی پسماندها در شهرها و روستاها ‌و حریم آن ها به عهده شهرداری‌ ها و دهیاری‌ ها و در خارج از آن به عهده بخشداری ‌ها است، انتظار می رود دستگاه های ذیربط به وظایف خود در حوزه پسماند عمل کنند.

قاسم پور با اشاره به اینکه از 2 لغایت 8 اردیبهشت ماه به نام هفته زمین پاک نامگذاری شده است تصریح کرد: شعار امسال هفته زمین پاک ” سرمایه گذاری در زمین، توسعه بازیافت و بهره وری سبز” انتخاب شده است. این شعار بدون ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست و مشارکت تمام اقشار جامعه تحقق نخواهد یافت.