سازمان هواشناسی استان اردبیل اعلام کرد: از اواخر وقت امروز یکشنبه(۶فروردین) با نفوذ سامانه بارشی به استان، آسمان بتدریج ابری شده و با فعالیت این سامانه تا ظهر روز سه‌شنبه(8 فروردین) بارش باران اغلب بصورت رگبار باران همراه با رعدوبرق و تند بادهای موقتی پیش بینی می شود.

به گزارش انعکاس اردبیل، بنابر اعلام سازمان هواشناسی استان اردبیل و براساس نقشه های هواشناسی از اواخر وقت امروز با نفوذ سامانه بارشی به استان، آسمان بتدریج ابری شده و با فعالیت این سامانه تا ظهر روز سه‌شنبه(8 فروردین) بارش باران اغلب بصورت رگبار باران همراه با رعدوبرق و تند بادهای موقتی پیش بینی می شود.

عمده فعالیت این سامانه در مناطق مرکزی و جنوبی استان می باشد و در این مناطق آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها دور از انتظار نیست.بارش در ارتفاعات نیز بصورت برف خواهد بود.

از اواخر وقت روز سه شنبه تا ظهر روز پنج شنبه ضمن افزایش دمای هوا، وزش باد جنوبی تند تا نسبتاً شدید بویژه در روز چهارشنبه(9 فروردین) را شاهد خواهیم بود.

از بعدازظهر روز پنجشنبه هفته جاری سامانه بارشی نسبتاً فعال دیگری استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد؛ فعالیت این سامانه تا یکشنبه هفته آینده تداوم داشته و ضمن کاهش محسوس دما، بارش باران استان را فرا می گیرد.