یادداشت- در آذرماه سال ۱۴۰۰ وقتی محمود صفری شهردار اردبیل در مراسم رونمایی از کتاب‌های “فوتبال اردبیل” و “خاطرات فوتبالی” از ضرورت احیای تیم فوتبال شهرداری سخن گفت و نوید تحقق آن را داد خیلی‌ها با بدبینی به این وعده نگریستند...

پایگاه تحلیلی خبری انعکاس اردبیل- یادداشت- نادر پرستار؛ در آذرماه سال ۱۴۰۰ وقتی محمود صفری شهردار اردبیل در مراسم رونمایی از کتاب‌های “فوتبال اردبیل” و “خاطرات فوتبالی” از ضرورت احیای تیم فوتبال شهرداری سخن گفت و نوید تحقق آن را داد خیلی‌ها با بدبینی به این وعده نگریستند.

کسانی که گفته شهردار را در ردیف ده‌ها وعده بر زمین مانده فوتبال و ورزش به حساب می‌آوردند در سایه تجربه صاحب یک چنین نگرشی شده بودند.

می‌توان لیست بلندبالایی از وعده‌های بی‌حاصل در ورزش و فوتبال استان را تهیه کرد. وقتی مسئولین برای حرفی که می‌زنند احساس مسئولیت نکنند و برای بازارگرمی سخنی بگویند و زود فراموش نمایند، بی‌اعتمادی به گفته‌های آن‌ها از رونق بیشتری برخوردار می‌گردد.

مسئولین وقتی به حرف‌های خود عمل نکنند کم‌کم اعتماد مردم به آن‌ها از بین می‌رود و این امر در ورزش بارها چهره خود را نشان داده است. از قدیم گفته‌اند: “سنگ بزرگ علامت نزدن است”. وقتی مسئولی بدون در نظر گرفتن امکانات، شرایط منطقه و زیرساخت‌ها، وعده‌های دهان پرکن می‌دهد و قادر به انجام آن‌ها نمی‌شود با گذشت زمان به حرف‌های چنین مسئولی در عرصه ورزش تره هم خرد نمی‌کنند.

برای مسئولی که می‌خواهد در ورزش سال‌ها در کرسی مدیریت دوام بیاورد و حکمرانی بکند بزرگ‌ترین و بهترین سرمایه اعتماد عمومی خواهد بود. اگر با عملکرد و وعده‌های خود پایه‌های اعتماد را لرزان نکند و خود را همواره در کنار مردم بداند و با آن‌ها صادقانه سخن بگوید از حامی بزرگی ‌به‌نام مردم بهره‌مند خواهد شد.

محمود صفری وقتی وعده احیای تیم فوتبال شهرداری را می‌داد نگفت که امتیاز دسته اول و یا دو می‌خرد و یا انقلابی در تیم‌داری منطقه به وجود می‌آورد، حرفی نزد که سطح توقع جامعه فوتبال را بالا ببرد، او می‌خواست صادقانه به فوتبالی‌ها و به‌خصوص هواداران و دوستداران شهرداری قولی بدهد که امکان عملی شدن آن وجود داشته باشد.

او گفت که مصمم است با کمک شورای شهر تیم فوتبال شهرداری را احیا بکند. در آخرین روزهای سال گذشته اولین گام را در این مسیر برداشت و مقدمات تشکیل تیم بزرگسالان را فراهم کرد و با تأمین حداقل امکانات مورد نیاز تیم را آماده حضور در رقابت‌های لیگ برتر استان نمود.

خیلی‌ها در فوتبال وعده داده‌اند، با حرف‌های بی‌پایه و غیر اصولی برای جامعه فوتبال استان امید آفرینی کرده‌اند ولی با گذشت زمان، دروغ‌پردازی‌ها آشکار و همه قول و قرارها بدون نتیجه به تاریخ پیوسته‌اند.

محمود صفری شهردار اردبیل قول خود مبنی‌بر احیای تیم فوتبال شهرداری را عملی کرد و امیدواریم گام دوم در جهت تقویت تیم و برخورداری باشگاه از یک چارچوب قانونی را نیز محکم بردارد و زمینه راه‌اندازی و فعالیت یک باشگاه مقتدر فراهم نماید.

رسیدن به‌ نقطه‌های هدف و ایده‌آل اگر به‌مرور و در سایه زحمات و تلاش‌های مجموعه‌ای حاصل گردد بسیار شیرین و دل‌چسب و ماندگار می‌شود. اگر تیم شهرداری بتواند در صحنه فوتبال استان حضور مؤثر و مستمر داشته باشد به آینده روشن در رقابت‌های مختلف امیدوار خواهد شد و هم تحرک و حرکتی خاص در روند فوتبال منطقه ایجاد خواهد کرد.