مدیرکل سازمان هواشناسی استان اردبیل گفت: تا روز دوشنبه(17 بهمن) کمی تا نیمه ابری، گاهی توام با افزایش ابر و بویژه در نواحی مرکزی و جنوبی با وزش باد جنوبی تند تا نسبتاً شدید خواهد بود

سیاوش محمدی در گفت و گو با خبرنگار انعکاس اردبیل، عنوان کرد: بررسی آخرین نقشه های هواشناسی نشان می دهد که آسمان استان تا روز دوشنبه(17 بهمن) کمی تا نیمه ابری، گاهی توام با افزایش ابر و بویژه در نواحی مرکزی و جنوبی با وزش باد جنوبی تند تا نسبتاً شدید خواهد بود.

وی افزود: با توجه به شدت وزش باد جنوبی و احتمال بارش های پراکنده در ارتفاعات کوهستان سبلان و کوههای باغرو، احتمال کولاک برف و رخداد بهمن در این مناطق دور از انتظار نخواهد بود؛ لذا به کوهنوردان توصیه می شود از صعود به ارتفاعات سبلان پرهیز نمایند.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان اردبیل گفت: در مدت مذکور با عنایت به احتمال وزش باد جانبی قابل ملاحظه، اختلال در عملیات پروازی فرودگاه اردبیل نیز محتمل می باشد.

محمدی افزود: از روز سه شنبه(18 بهمن) به تدریج شاهد ورود سامانه بارشی نسبتاً فعالی به استان خواهیم بود که طی روز سه شنبه موجب بارش های پراکنده تنها در نواحی مرکزی و جنوبی استان خواهد شد اما از روز چهارشنبه(19 بهمن) با تغییر جریانات جوی و شمالی شدن آن، کاهش محسوس دمای هوا، شارش رطوبت خزری، تشدید ناپایداری، پایین آمدن کف ابر و بارش برف توام با مه و کاهش دید افقی (و باران در نوار شمالی استان) در غالب مناطق استان پیش بینی می شود.

وی اذعان کرد: این روند تا روز پنج شنبه(20 بهمن) ادامه می یابد اما از روز جمعه(21 بهمن) شدت ناپایداری ها کاهش یافته و بارش ها بصورت خفیف خواهند بود. روز شنبه هفته آتی(22 بهمن مقارن با روز پیروزی انقلاب اسلامی) جوی پایدار همراه با آسمانی نیمه ابری توام با هوای سرد زمستانی در استان حاکم می شود.