معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: از ۲۴ اسفندماه تا آخر سال گذشته بیش از ۲۸۸ هزار خودروی مسافران و گردشگران وارد محدوده استان اردبیل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری انعکاس اردبیل، یاسر عبداللهی عصر پنجشنبه در جریان بازدید از ستاد خدمات سفر در سرعین اظهار کرد: بر اساس ثبت اطلاعات در دستگاه‌های ترددشمار از ۶ ورودی استان اردبیل در فاصله زمانی ۲۴ تا ۲۹ اسفندماه بیش از ۱۶۰ هزار خودرو از محدوده استان خارج شده و ۱۲۸ هزار خودرو نیز وارد استان شده است.

وی ثبت این میزان تردد را نسبت به مدت مشابه سال قبل رو به رشد توصیف کرد و گفت: ۴۵ درصد افزایش تردد خودروها را در جاده‌ها و مسیرهای مواصلاتی استان شاهد هستیم.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل تصریح کرد: بیشترین تردد در محور اردبیل – سرچم، اردبیل – گردنه حیران، اردبیل – صائین و مسیرهای بالعکس اتفاق افتاده که این روند نشان از افزایش ورودی مسافران و گردشگران دارد.

عبداللهی افزود: همکاران ما در مجموعه‌های گردشگری تلاش می‌کنند تا به عنوان یک زیرساخت اقتصادی و تحول‌آفرین پذیرای مسافران و گردشگران بوده و ما شرایط مطلوبی را در ایجاد تحول نظام اقتصادی بخش گردشگری شاهد باشیم.

وی وجود مراکز اقامتی، مجموعه‌های پذیرایی و روستاهای هدف گردشگری متنوع را از زیرساخت‌های مناسب در این حوزه بیان کرد و ادامه داد: همچنان تلاش ما بر این است تا سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری افزایش پیدا کرده و روند رو به رشد و مطلوبی را در این حوزه شاهد باشیم.

عبداللهی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: سعی ما بر این است تا با رصد و پایش دقیق در تعطیلات نوروزی ضعف‌ها و نقصان زیرساختی را در حوزه گردشگری مورد توجه قرار داده و در برنامه‌ریزی سال‌جاری بتوانیم نظام اقتصادی پویایی را در بخش گردشگری و صنعت پردرآمد در این حوزه شاهد باشیم.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل همچنین با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۲ به عنوان «مهار تورم، رشد تولید» اضافه کرد: مقام معظم رهبری با تدبیری عالمانه دولتمردان را موظف کرده تا در کنار مهار تورم، تقویت جبهه تولید را انجام دهند که در استان اردبیل نیز رویکرد اصلی در سال‌جاری همین محور و حرکت بر همین اساس و پایه خواهد بود.

  • منبع خبر : مهر