براساس اعلام سازمان هواشناسی استان اردبیل وضیعت جوی استان تا پایان هفته غالبا پایداروآسمان ابری وصاف خواهد بود.

به گزارش انعکاس اردبیل، پیرو هشدار صادره هواشناسی استان با فعالیت سامانه بارشی، طی دیشب تا صبح امروز در مناطق جنوبی و نواحی منتهی به کوهستان سبلان بارش قابل ملاحظه ای رخ داده که بیشترین بارش طی 12 ساعت گذشته از ایستگاه های هواشناسی سینوپتیکی فیروز آباد کوثر و خلخال به ترتیب با 31 و 27 میلیمتر به ثبت رسیده است.

براساس نقشه های هواشناسی شرایط جوی تا صبح فردا (جمعه 19 اسفند) در مناطق مرکزی و جنوبی استان ناپایدار بوده و ضمن وزش باد گاهی با سرعت تند، در بعضی ساعات بارش باران (در ارتفاعات بارش برف) پیش بینی می شود. هرچند از عصر امروز در مناطق مرکزی از شدت ناپایداری ها کاسته خواهد شد اما با تاکید بر هشدار صادره ( سطح نارنجی – شماره 50) همچنان در بخش هایی از جنوب استان بارش متناوب باران (غالباً بصورت موقتی و رگباری گاهی با شدت بیشتر) انتظار می رود.

از حوالی ظهر فردا با خروج این سامانه بارشی از منطقه، از مقدار ابرها کاسته شده و تا اواسط هفته آینده جوی پایدار با آسمانی صاف تا نیمه ابری در سطح استان خواهیم داشت.  اما روزهای یکشنبه و دوشنبه با حاکمیت سامانه کم فشار در سطح زمین و وزش بادهای جنوبی (گرمیج) پدیده غالب وزش باد (در مناطق مرکزی با سرعت تند) و افزایش دمای هوا پیش بینی می شود.