مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال برای احداث ایستگاه آتش‌نشانی شهرک‌های صنعتی اردبیل هزینه شده است.

به گزارش انعکاس اردبیل، هاشم علایی گفت: این ایستگاه بر اساس استانداردهای روز احداث و با خرید خودرو و ادوات آتش‌نشانی تجهیز شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از انعقاد تفاهم‌نامه واگذاری راهبری ایستگاه آتش‌نشانی شهرک‌های صنعتی به شهرداری‌ها خبر داد و می گوید: طی تفاهم‌نامه شرکت شهرک‌های صنعتی، فرمانداری، شهرداری و شرکت خدماتی شهرک صنعتی خلخال، امور راهبری ایستگاه آتش‌نشانی شهرک صنعتی این شهرستان به شهرداری خلخال واگذار می‌شود.

به گفته او، با آغاز بهره‌برداری از این ایستگاه، روند ارائه خدمات ایمنی و آتش‌نشانی به واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک ارتقا خواهد یافت و ساکنان شهر خلخال نیز می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

علایی با اشاره به ایستگاه‌های آتش‌نشانی احداث شده در شهرک‌های صنعتی، گفت: برای ارتقای سطح ایمنی و حفاظت از واحدهای تولیدی ، واگذاری امور راهبری این ایستگاه‌ها به شهرداری‌ها و کاهش خسارت وارده به واحدهای تولیدی در مواقع بروز حوادث تلاش می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل همچنین به آمادگی این شرکت برای واگذاری ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهرک‌های صنعتی پارس‌آباد، مشگین‌شهر، گرمی و اردبیل به شهرداری‌ها اشاره کرد و می گوید: برای کاهش خطرات و خسارات مادی و انسانی ناشی از حوادث و سوانح غیرمترقبه و با توجه به لزوم ارتقای ایمنی واحدهای تولیدی و ساکنان همجوار شهرک‌های صنعتی، این شرکت آماده واگذاری امور راهبری ایستگاه‌های احداث شده به شهرداران است تا خسارات ناشی از آتش‌سوزی در این مناطق به حداقل برسد.