فرماندار اردبیل گفت: مسئله ترافیک و وانت بارها جز ۶ مشکل اصلی شهر است.

 

فرماندار اردبیل در نشست مشترک با رئیس و اعضای شورای شهر اردبیل که به مناسبت روز شوراها انجام شد؛ ضمن تبریک ۹ اردیبهشت روز شوراها گفت: خوشبختانه امروزه به برکت انقلاب اسلامی، شورای اسلامی شهرها نزدیک ترین پل ارتباطی مردم به مسئولین و حاکمیت است. اعضای شورای شهر از بطن مردم است و مردم به واسطه شورا به حاکمیت دسترسی دارند که مردمی ترین بخش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، شورای شهر است که می تواند مثبت و تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه در دوره ششم شورای شهر شاهد سالم ترین وتخصصی ترین افراد در این‌مجموعه هستیم؛ افزود: تعامل سازنده ای که اعضای شورا علیرغم اختلاف سلایق بایکدیگر دارند جای تقدیر دارد.

اعتماد اعجازی با بیان اینکه مشکل ترافیک شهری و وانت بارها جز ۶ مسئله جدی شهر میباشد؛ گفت: اینکه چرا نتیجه نمی گیریم و گاهاً مشکلات همچنان باقیست به این دلیل است که ابتدا یک معضل تبدیل به چالش و سپس مسئله، تنش و درنهایت بحران میشود. بنابراین بایستی در حل مشکلات شهری با برخی مسئولان به مسئله مشترک برسیم.

فرماندار اردبیل ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر اولویت بندی برای رفع مشکلات شهری مشخص نیست.

وی افزود: برای اینکه زودتر نتیجه بگیریم باید اولویت و مشخص شود.به عنوان مثال ساماندهی ورودی های اردبیل از دغدغه های مهم استاندار اردبیل است.اینکه  در مورد مسائل بسیار مهم باید اولویت بندی مشخص شود نیاز به گفت‌وگو و تعامل با دیگر مسئولان دارد.

اعجازی تصریح کرد: نباید نگاه مسئولان به شورا فقط کار راه بنداز باشد بلکه شورای شهر یک مرجع است که لایحه های قابل توجهی در شورا مطرح و به چالش کشیده می شود.

جواد انصاری رئیس شورای شهر اردبیل نیز ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های استاندار و فرماندار اردبیل در راستای توسعه همه جانبه شهر اردبیل گفت: از هیئت تطبیق فرماندای اردبیل که مصوبات را به دقت بررسی می کنند کمال تشکر و تقدیر را داریم.

وی با بیان اینکه همواره فرماندار اردبیل حامی اعضای شورای شهر و پارلمان محلی در مدیریت شهری است؛ گفت: قطعا این نشستهای صمیمی جهت رفع برخی نواقصات شهری مستمر خواهد بود.