مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از آموزش ۳ هزار و ۴۸۰ نفر از دانش آموزان این استان در طرح دادرس خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، حمید قویدل با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر این طرح در ۱۱۶ مدرسه استان برگزار می شود که در هر مدرسه دو تیم ۱۴ نفره و یک نفر ذخیره تشکیل می شود.

وی با بیان اینکه یازدهمین دوره طرح دادرس(دانش آموزان آماده در شرایط سخت) همزمان با بازگشایی مدارس آغاز شد، تصریح کرد: شرکت کنندگان در این طرح ضمن آشنایی با جمعیت هلال احمر، آیتم های پناهگیری و خروج ایمن، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، احیای قلبی _ ریوی، خونریزی، پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل‌بندی، حمل مصدوم، اطفای حریق و اسکان اضطراری را آموزش می بینند.

این مسئول ادامه داد: بعد از اتمام آموزش ها، مسابقات بین مدرسه ای برگزار و از هر شهرستان یک تیم به مسابقات استانی اعزام شده و سپس یک تیم از برادران و یک تیم از خواهران استان به مسابقات کشوری اعزام می شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: دانش آموزان همزمان با آموزش مباحث امدادی در قالب طرح کاربینی میدانی (عملیاتی) از مراکز و تجهیزات مرتبط با سرفصل های آموزشی طرح ملی دادرس (مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری، پایگاه های بین شهری امداد و نجات، اتاق پراتیک، آمبولانس و … ) بازدید می کنند.