رئیس شورای شهر اردبیل از صدور مجوز جهت کمک و مساعدت ۵۰۰ میلیون تومان به هم استانی های آسیب دیده از سیل شهرستان گرمی خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، جواد انصاری با بیان اینکه شورا و  شهرداری در کنار سایر وظایف خود، نسبت به مساعدت و کمک به همشهریان،هم استانیها و هموطنان خود درمواقع بحرانی و ضروری وظیفه دارد گفت: لایحه کمک به سیل زدگان شهرستان گرمی امروز  در جلسه رسمی شورای شهر مطرح و باموافقت اعضا مجوز آن صادر شد.

انصاری همچنین از صدور مجوز کمک ۵۰۰ میلیونی دیگر به اداره بهزیستی جهت نگهداری و ارایه خدمات به کارتن خوابها وافراد بی خانمان جمع اوری شده از طریق شهرداری،اشاره کرد و گفت: در این راستا نیز اعضای شورای شهر در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی و حمایت از افراد بی خانمان لایحه ارسالی از سوی معاونت خدمات شهری را تصویب کردند.

رئیس شورای شهر اردبیل همچنین در ادامه جلسه، به تعیین تکلیف بدهی اداره ورزش و جوانان به شهرداری اشاره کرد و افزود: در خصوص لایحه شهرداری مبنی بر صدور مجوز تهاتر چند قطعه زمین متعلق به اداره ورزش و جوانان اردبیل اعضای شورا موافق این لایحه بودند؛ چرا که در صورت صدور مجوز برای این اقدام قطعا ذخایر شهری افزایش یافته و میتوان در راستای درآمد پایدار نیز پروژه های مشارکتی با بخش خصوصی اجرا کرد.

وی با بیان اینکه کاربری های این زمین ها در محلات اردبیل ورزشی است، افزود: بایستی بر حسب نیاز محلات این زمین ها در اختیار شهروندان قرار بگیرد.

انصاری همچنین در راستای حمایت از خانواده زندانیان از اختصاص یک دکه در شورابیل به انجمن حمایت از زندانیان اشاره کرد و گفت: طرحهای حمایتی از شهروندان همواره در اولویت بوده و شورا در راستای تامین رفاه تمام اقشار جامعه از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

رئیس شورای شهر اردبیل همچنین گفت: بمنظور رفع مشکل نان در شهر اردبیل، شورای شهر اردبیل با فعالیت یک باب نانوایی توسط موکب امام رضا(ع) در یکی از اماکن متعلق به شهرداری اردبیل موافقت کردند.

در ادامه جلسه لایحه های مربوط به برخی از پروژه های شورابیل، تعیین تکلیف تحویل شهرکهای مسکونی و برخی از لایحه های حقوقی بررسی شد.