معاون رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: مسئولان دولتی به فکر بهبود شرایط زندگی در روستاها باشند.

به گزارش انعکاس اردبیل، جلال آفاقی معاون رئیس کل دادگستری و رئیس کارگروه پیش بینی و پیشگیری از گسترش بافت های ناکارآمد استان اردبیل، در جلسه ستاد استانی بازآفرینی شهری که در محل استانداری اردبیل برگزار شد، با اشاره به ارتباط مستقیم حاشیه نشینی با افزایش آسیب های اجتماعی ، بر ضرورت توجه به مهاجرت معکوس به روستاها تأکید کرده، افزود: بهبود شرایط زندگی در روستاها از عوامل پیشگیری از مهاجرت به شهر ها و حاشیه نشینی است.

وی در این خصوص همت و توجه بیش از پیش مسئولین دولتی در بهبود شرایط زندگی روستائیان را یادآور شده افزود : در کنار آسیب های فرهنگی حاشیه نشینی، وجود بافت های ناکارآمد ناشی از حاشیه نشینی تهدید بزرگی بر سلامت جسمی افراد می باشد .

این مسئول با اشاره به ضرورت گسترش عدل در جامعه، اجرای صحیح قوانین را ضامن تحقق عدالت دانست. اجرای کمربند سبز و اجرای کامل قانون حد نگار از جمله تأکیدات این مقام قضائی به منظور پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در شهر ها بود . آفاقی همچنین از راه اندازی سامانه پنجره واحد مدیریت زمین در استان در روزهای آتی خبر داده ، اظهار کرد: این سامانه علاوه بر تسریع در ارائه خدمات مرتبط با زمین، موجب کاهش چشمگیر و پیشگیری از ساخت و ساز های غیر مجاز و تصرف اراضی خواهد بود .

معاون رئیس کل دادگستری استان اردبیل با تشریح برکات اجرای قانون حدنگار و صدور سند تک برگی از ثبت اسناد و املاک به ویژه در پیشگیری از دخل و تصرف و اختلافات، از مردم شریف استان خواست در این خصوص اقدامات و مشارکت لازم را داشته باشند.