همزمان با دهه فجر و افتتاح چندين طرح صنعتي، معاون وزير اقتصاد نسبت به حمايت و پشتيباني از توليدكنندگان و صنعتگران قول مساعد داد. 

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری انعکاس اردبیل، در آيين افتتاح ۳ طرح صنعتی در اردبيل معاون توسعه مديريت و منابع وزارت اقتصاد اظهار كرد: همزمان با ايام‌الله دهه فجر در استان اردبيل 68 طرح توليدي و صنعتي به بهره‌برداري رسيد كه سرمايه‌گذاري انجام شده براي اين طرح‌ها حدود 2 هزار ميليارد تومان بوده است

ذبيح‌اله سلمانی تصريح كرد: اكثر اين سرمايه از طريق خود كارآفرينان و سرمايه‌گذاران تأمين شده تا شاهد تكميل و بهره‌برداري از واحدهاي صنعتي باشيم و حدود 200 ميليارد تومان نيز تسهيلات بانكي براي صاحبان اين واحدها پرداخت شده است

وي گفت: اولين كارخانه‌ای كه در اردبيل به بهره‌برداری رسيد توليد شكلات و آب‌نبات بود كه با ظرفيت پنج هزار و 200 تن و با سرمايه‌گذاری 53 ميليارد تومان به بهره‌برداري سيد. معاون توسعه مديريت و منابع وزارت اقتصاد ميزان اشتغال اين واحد را 30 نفر اعلام كرد و افزود: اين ميزان اشتغال تا 200 نفر قابل ارتقا است و سرمايه‌گذار آن 10 ميليارد تومان از تسهيلات بانكي استفاده كرده است.

سلماني در بخش ديگری از سخنان خود خاطرنشان كرد:‌ براي توسعه كارخانه نيز نياز به حمايت و پرداخت تسهيلات بانكي بود كه قول مساعد داديم در سريعترين زمان اين تسهيلات برای كارآفرينان پرداخت شود.

وي اضافه كرد: دومين واحدي كه امروز در اردبيل به بهره‌برداري رسيد، كارخانه توليد پودر لباسشويي است كه به ظرفيت سه هزار تن در سال و با حجم سرمايه‌گذاری 15 ميليارد تومان افتتاح شد.

سلمانی بيان كرد: ما سعی می‌كنيم از سرمايه‌گذاران حمايت‌هاي لازم را انجام دهيم كه قطعا پرداخت تسهيلات بانكي و تسهيلات تبصره 18 در پشتيباني از اين مجموعه‌های توليدی و صنعتی در اولويت خواهد بود.

وي به افتتاح سردخانه 800 تني در اردبيل اشاره كرد و ادامه داد: حجم سرمايه‌گذاری اين مجموعه 11.5 ميليارد تومان است كه سرمايه‌گذار آن يك ميليارد و پانصد میلیون تومان تسهيلات بانكي دريافت كرده است.

معاون توسعه مديريت و منابع وزارت اقتصاد گفت: قرار شد برای طرح‌های توسعه‌ای اين مجموعه چهار تا پنج ميليارد تومان تسهيلات نيز تأمين شود كه ما از طريق وزارت اقتصاد و دارايی تأمين اين منابع و پرداخت آن را از سوی بانک‌های عامل پيگيری خواهيم كرد تا در سال آينده امكان توسعه اين طرح‌ها به شكل مناسب فراهم آيد.