معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: به‌منظور حمایت از حوزه دانش‌بنیان و فناوری، فناوران مستقر در مراکز رشد و پارک علم‌وفناوری استان اردبیل در اولویت تسهیلات بانکی قرار گرفته‌اند و این روند در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت.

به گزارش انعکاس اردبیل، یاسر عبداللهی عابد در شورای فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان گفت: طی سال ۱۴۰۱ انواع تسهیلات بانکی در استان اردبیل پرداخت شده است و در سال آینده نیز این روند با اولویت‌بخشی به فناوران استان برای بهره‌مندی مناسب از تسهیلات حمایتی حوزه تولید و کارآفرینی ادامه می‌یابد.

وی افزود: در ۱۸ ماهه گذشته، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اردبیل نزدیک به ۱۰۰ نشست داشته است که توانسته با ۲۰۰۰ مصوبه، گام موثری در تسهیل امور تولید از جمله حوزه فناوری بردارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل ادامه داد: با نقش‌آفرینی مراکز علمی و فناوری استان اردبیل نظیر جهاد دانشگاهی، طرح‌های اقتصادی می‌تواند در مسیر درست هدایت شده و موجب رونق اقتصادی چشمگیر و رفع بیکاری در استان شود.

لزوم پیشگامی جهاد دانشگاهی در تحقق اهداف دانش‌بنیان استان اردبیل

عبداللهی عابد با اشاره به جایگاه جهاد دانشگاهی در حوزه علم‌وفناوری بیان کرد: از جهاد دانشگاهی انتظار داریم برای تحقق اهداف دانش‌بنیان و فناورانه در استان اردبیل پیشگام بوده و هماهنگ با سایر مراکز گام‌های جدی بردارد.

وی اظهار کرد: امید است با تلاش دست‌اندرکاران، میزان فعالیت‌ها و توفیقات این مجموعه در سال آتی افزایش یافته و نقش موثری در حوزه فناوری استان اردبیل ایفا کند.

گفتنی است؛ در این نشست گزارش کاملی از فعالیت‌های مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل در سال ۱۴۰۱ ارائه و احکام جدید اعضای شورای فناوری مرکز رشد تقدیم شد.