طی مراسمی علی رمضانپور بعنوان بازرس کل استان اردبیل معرفی شد.

به گزارش انعکاس اردبیل، حجت الاسلام حسین کثیرلو رئیس کل دادگستری استان اردبیل در ابتدای این مراسم با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و تبریک ۲۲ بهمن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، از حضور باشکوه مردم ولایی و حسینی استان در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن قدردانی کرد.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از وضعیت استان گفت: استان اردبیل با ۱۸ حوزه قضایی مشغول ارائه خدمت قضایی به مردم می باشد .

وی گفت سازمان بازرسی به عنوان یک دستگاه نظارتی باید دو شاخصه اصلی داشته باشد اول اینکه سازمان بازرسی باید با مدیران تعامل و هم افزایی داشته باشد تا به مدیران چنین حسی نداشته باشند که سازمان بازرسی جلوی کار آنها را می گیرد.

دومین بحث اقتدار سازمان بازرسی در رصد، نظارت و برخورد با متخلفان است ‌و مسلّماً قانومندی و انجام وظایف ذاتی از سوی دستگاه ها موجب پیشگیری از تخلفات و آسیب هاست.

رییس کل دادگستری استان، اجرای قانون را مهمترین مولفه موفقیت دستگاه ها عنوان نمود و افزود: دستگاهها و نهادهای دولتی نیز مکلف به اجرای صحیح، دقیق و شفاف قانون هستند که مسلماً موجب جلب رضایتمندی عمومی مردم می شود.

آیت الله سیدحسن عاملی نماینده محترم ولی فقیه در استان با قدردانی از زحمات و خدمات ارزشمند مدیر کل سابق استان و آرزوی موفقیت برای بازرس جدید استان گفت: سازمان بازرسی وظیفه سنگینی در سالم سازی دستگاه ها و نهادها برای ارایه خدمت به مردم بر عهده دارد و تبعاً حساس ترین نبض دستگاه ها در دستان دستگاه های نظارتی از جمله سازمان بازرسی است و نباید کوچکترین خطا و اشتباهی در فرآیند رسیدگی و نظارت وجود داشته باشد.

وی با بیان ضرورت تمیز دادن نفع شخصی و نفع عامه مردم اظهار کرد: جایی که نفع شخصی در میان باشد باید به جدی ترین نحو ممکن با منفعت طلبی و فرصت طلبی مقابله کرد و آنجایی که نفع عامه مردم در جریان باشد باید به دید مثبت درصدد رفع موانع و مشکلات بر آیند.

هم چنین در این مراسم عاملی استاندار اردبیل نیز با قدردانی از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ، اظهار داشت: حضور گسترده و بی سابقه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه وظیفه ما را در رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم دو چندان می کند لذا باید با تمام توان برای امنیت، آرامش و رفاه مردم هر آنچه در توان داریم انجام بدهیم .

وی با بیان اینکه تمام تلاش دشمنان نظام بر این است تا نظام جمهوری اسلامی ایران را ناکارآمد جلوه دهند خاطر نشان کرد: بهترین راهکار مقابله با این ترفند دشمنان بر نامه ریزی دقیق و علمی بلند مدت و کوتاه مدت برای حل امورات مردم است و اگر در اجرای این برنامه ریزی ها موفق باشیم در شکست نقشه های دشمنان موفق خواهیم بود.

استاندار اردبیل با یاد آوری فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، توجه به کار آمدی و ناکارآمدی نظام را بسیار مهم دانسته و شناساندن مجرای کارآمدی نظام را یک ضرورت دانست و گفت: اجرای عدالت و تبعیت از قانون مهمترین مولفه کارآمد سازی نظام است .

وی با اشاره به نقش سازمان بازرسی کل کشور، توجه به اجرای عدالت ، توجه به کیفیت ، شناسایی نقاط ضعف مقررات و… را مهمترین رسالت سازمان بازرسی عنوان نمود که می تواند در ارایه خدمتگذاری مطلوب به مردم بسیار موثر واقع شود.

وی در ادامه بر لزوم هماهنگی روز افزون بین دستگاه های اجرایی به منظور استفاده بیش از پیش از ظرفیت ها و ارتقای شاخص های توسعه استان تاکید نمود.

استاندار اردبیل در پایان از حمایت های دستگاه قضایی استان از اقدامات قانونی دستگاه های اجرایی استان برای فراهم نمودن مسیر برای خدمتگذاری مطلوب به مردم قدردانی نمود.

در این مراسم کاظمی الموتی بازرس سابق استان گزارشی از اقدامات و عملکرد سازمان بازرسی استان ارایه نمود.

در پایان این مراسم علی رمضانپور بازرس جدید استان به تشریح برنامه های آتی خود پرداخت.