مشکل قطعی آب شرب در تمامی فصول سال در روستای اضماره از توابع شهرستان گرمی در استان اردبیل وجود دارد و هرچند قول هایی برای رفع آن داده شده اما این وعده وعیدها تاکنون راه بجایی نبرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری انعکاس اردبیل، مشکل قطعی آب شرب در تمامی فصول سال در روستای اضماره از توابع شهرستان گرمی در استان اردبیل وجود دارد؛ هرچند گهگاهی این مشکل بصورت مقطعی حل شده اما بدلیل زیرساخت های ضعیف و بی توجهی متولیان امر، این مشکل مجددا اهالی روستا را با مشکلات عدیده ای همراه ساخته است.

طبق ادعای قبلی رییس اداره آب و فاضلاب شهرستان گرمی در تابستان علت کم آبی، مصرف زیاد توسط مسافران بوده،  حال آنکه که در فصل زمستان به سر می‌بریم و مسافری وجود ندارد اما همچنان مردم این روستا هفته ها از مشکل قطعی آب رنج می‌برند.

قاسم خداداد مدیر آب فاضلاب شهرستان گرمی در گفتگو با خبرنگار انعکاس اردبیل اظهار کرد: برخلاف خبرها و ادعای اهالی، هیچگونه قطعی آب در طول روز در ماه جاری گزارش نشده و فقط شب‌ها این مشکل وجود داشته است.

وی گفت: علت قطعی شبانه آب روستا نیز به دلیل خرابی فکله است و شرکتی که با آن قرارداد داریم علیرغم پیگیری‌های انجام شده هنوز پاسخی به ما نداده که امیدواریم با حل این مشکل، قطعی شبانه آب روستای اضماره مرتفع شود.

یکی از اهالی روستا به خبرنگار انعکاس اردبیل گفت: دو هفته کلا آب نداشتیم؛ فقط در دو روز اخیر آب روستا وصل شده که آن هم یکی دو ساعت در روز را شامل می شود.

مردی سالخورده از اهالی این روستا نیز بیان کرد: در شرایط سرد زمستان قطعی آب مشکلات بسیاری را برای روستاییان بهمراه داشته است. خصوصا تامین آب برای دام بسیار سخت است و اگر چنین پیش برود، شاهد مهاجرت روستاییان از اضماره خواهیم بود.

ضروری است در این خصوص مسئولان استانی ورود کرده و مشکلات این روستا را از نزدیک رویت کنند تا هم مردم این روستا از مشکل بی آبی رهایی یابند و هم اینکه این مشکلات باعث مهاجرت از روستا به کلان شهرها نشود.