رییس کل دادگستری استان اردبیل بر ضرورت استفاده از ظرفیت شوراهای اسلامی شهر و روستا در حل مشکلات مردم تاکید کرد.

به گزارش انعکاس اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین کثیرلو رئیس کل دادگستری استان ، در این جلسه با تبیین اهمیت و جایگاه شورای اسلامی، استفاده درست از ظرفیت آن را برای حل مشکلات مردم ، بسیار مهم دانست.

وی در این دیدار با یاد آوری لزوم سند دار کردن اموال دولتی و نیز زمین های کشاورزی گفت: نقش اعضای شورا در تبیین و تشریح اهمیت سنددار کردن زمین های زراعی به کشاورزان منطقه بسیار تعیین کننده است و مسلماً تعاملات ، همکاری و هم افزایی در این خصوص موجب پیشگیری از اختلافات شده و از بروز بسیاری از دعاوی ملکی جلوگیری می شود.

مقام عالی قضایی استان افزود: در راستای سیاست های کلان قوه قضائیه مبنی بر پیشگیری از وقوع جرم و کاهش ورودی پرونده ها به محاکم ، دستگاه قضایی همواره آمادگی دارد تا با استفاده از ظرفیت های قانونی تمام توان خود را برای تسریع و تسهیل در انجام فرایند سند دار نمودن زمین های بکار ببندد . لذا همکاری و هماهنگی همه مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی متولی برای تحقق این امر ضروری است.

وی در این دیدار به منظور افزایش تعاملات و همکاری ها به منظور تسریع در رسیدگی به مشکلات مردم و ارایه خدمت مطلوبتر پیشنهاد داد تا نشست های فصلی و دوره ای با حضور مسئولان قضایی استان و اعضای شورای اسلامی استان برگزار گردد.

در این دیدار اعضای شورای اسلامی شهر و روستا از سراسر استان با ارایه گزارشی از اقدامات و عملکرد به طرح مسائل و مشکلات منطقه پرداختند.