رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان نمین در استان اردبیل از صدور 38 هزار و 268 برگ بارنامه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، مهدی آزاد دربازدید از شرکت های حمل ونقل این شهرستان با بیان اینکه در 10 ماهه گذشته 927 هزار تن کالا از شهرستان نمین جابجا شده افزود:24 شرکت حمل ونقل کالا در این شهرستان در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت 8هزار و300 نفر مسافرنیز از شهرستان نمین به مقاصد مختلف جابجا شده ا ند تصریح کرد:2 شرکت مسافربری دراین شهرستان در حال خدمات رسانی به مردم و مسافران هستند.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان نمین حفاظت و صیانت از حریم راهها را بعنوان سرمایه ملی خط قرمز راهداری دانست و خاطر نشان شد:با حضور 440 مورد گشت راهداری در حریم تاکنون از 96 مورد ساخت وساز غیرمجاز جلوگیری شده،34 مورد درختکاری غیرمجاز جمع آوری و با اخذ 22 مورد دستور قضایی نسبت به رفع آثارتجاوز در حریم اقدام شده است.

آزاد خط کشی بیش از 200 کیلومتر از محورهای مواصلاتی این شهرستان را در 10 ماهه گذشته یادآور شد و اظهار کرد:در این مدت در جهت ارتقای ایمنی راهها با استفاده از 4 هزار تن آسفالت سرد و گرم راههای اصلی،فرعی و روستایی این شهرستان لکه گیری شده است.

وی در این مدت در جهت هموار سازی راهها ازتسطیح و رگلاژ حدود هزار کیلومتر از حریم راههای شهرستان نمین خبردادو بیان کرد:راهداران 915 کامیون عملیات ریزش برداری و18 کیلومترنیز شانه سازی انجام داده اند.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان نمین نصب 1 دهانه حفاظ پل، اصلاح و بازسازی 135 شاخه گاردریل ، ایمن سازی تیر های روشنایی با دپو خاکریز 760 مورد، رنگ آمیزی 202 متر مربع ازسرعت کاهها ، جمع آوری و باز سازی 528 عدد تابلوهای فرسوده ، شستشوی 31 هزارو260 عددتابلو ، پاکسازی 185کیلومتر زباله و حمل 3هزار کامیون مصالح را از دیگر اقدامات راهداران در 10 ماهه گذشته برشمرد.

آزاد با اشاره به اینکه اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نمین در راستای انجام وظیفه ذاتی خود در راهداری زمستانی نسبت به استقرا اکیپ های آماده باش در راهدارخانه حیران و راهدارخانه مرکزی (اداره شهرستان) به صورت شبانه روزی اقدام نموده گفت: راهداران از زمان شروع بارش ها 10 هزار و 750 کیلومترعملیات برفروبی و 2هزارتن نمک پاشی انجام داده و در اسرع وقت نسبت به بازگشایی راههای اصلی،فرعی و روستایی اقدام کرده اند.

وی با بیان اینکه راهداری شهرستان نمین مسئولیت نگهداری از 367 کیلومتر راه ارتباطی را برعهده داردافزود: از این مقدار 45کیلومتر راه اصلی، 36 کیلو متر راه فرعی، 192کیلومتر راه آسفالته روستائی، 34.5 کیلومتر راه شنی و خاکی و 60 کیلومتر نیز راه مرزی است