شهردار اردبیل با بیان این‌که عملیات خاکبرداری پل بسیج آغاز شده گفت: پل بزرگ بسیج خرداد ماه کلنگ‌زنی و عملیات عمرانی آن به صورت رسمی آغاز می‌شود.

به گزارش انعکاس اردبیل، صدیف بدری، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس و نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی همزمان با عید نوروز با حضور در شهرداری اردبیل با شهردار و کارکنان این مجموعه دیدار و از تلاش‌های محمود صفری شهردار اردبیل در راستای پیگیری و اجرای طرح‌های عمرانی، خدماتی و فرهنگی در سطح کلان‌شهر اردبیل قدردانی کرد.

در این دیدار محمود صفری شهردار اردبیل با اشاره به پل بسیج یکی از پروژه‌های مهم در اردبیل، اظهار کرد: پل بزرگ بسیج با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان سوم خرداد ماه کلنگ‌زنی و عملیات عمرانی آن به صورت رسمی آغاز خواهد شد، پیش‌بینی می‌شود این پل در سال ۱۴۰۳ افتتاح و زیربار ترافیک برود.

وی ادامه داد: در واقع اجرای پل بسیج به روان‌سازی ترافیک در میدان بسیج کم شایانی خواهد کرد، البته در حال حاضر عملیات خاکبرداری، اجرای فنداسیون و دیواره‌های پل، کنار گذار راست‌گرد در حال انجام است.

شهردار اردبیل به افتتاح پل نیایش نیز در سوم خرداد ماه و تحویل آن به شهروندان اشاره کرد و گفت: در راستای تسهیل در رفت و آمد و روان‌سازی ترافیک در تعطیلات عید نوروز، پل نیایش به صورت موقت بازگشایی شده است که بعد از ۱۵ فروردین دوباره عملیات عمرانی پروژه به سرعت قبلی آغاز می‌شود تا برای افتتاح در خرداد ماه آماده شود.

صفری در ادامه با اشاره به اختصاص بیشترین میزان بودجه سال جاری شهرداری به حوزه عمران، افزود: از مجموع بودجه ۲۰۰۰ میلیاردتومان ۱۴۰۲ شهرداری اردبیل، حوزه عمران سهم ۶۷ درصدی دارد که تخصیص این میزان بودجه به عمران اقدامی بزرگ است؛ در بودجه سال جاری توجه به مناطق کم‌برخوردار و توسعه متوازن شهر در دستور کار است.