رییس شورای شهر اردبیل گفت: ما از شهرداری انتظار داریم در انتخاب شهروندان نمونه نهایت دقت و حساسیت را به‌کار بگیرد.

به گزارش انعکاس اردبیل، جواد انصاری رییس شورای اسلامی شهر اردبیل با اشاره به برگزاری جشنواره شهروند نمونه با هدف معرفی شهروندان نمونه شهر گفت: ما از شهرداری انتظار داریم در انتخاب شهروندان نمونه نهایت دقت و حساسیت را به‌کار بگیرد و با شایسته‌سالاری و بررسی تمامی شاخص‌های تعیین شده، پیش برود.

وی افزود: شهروندان نمونه نقش مهمی در فرهنگ‌سازی شهری دارند و الگوپذیری از شهروندان نمونه توسط شهروندان از دلایل انتخاب شهروند نمونه از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری اردبیل است.

حبیب فتحی، عضو شورای اسلامی شهر اردبیل و رئیس کمیسیون زیباسازی محیط شهری نیز در این جلسه اظهار کرد: انتخاب شهروندان نمونه از اقدامات لازم و شایسته شهرداری اردبیل است و قطعا باید در انتخاب شهروندان نمونه نهایت دقت و تحقیق انجام شود.

وی بیان کرد: شاخص‌های تعیین شده برای انتخاب شهروندان نمونه باید در گزینش شهروندان نمونه لحاظ شده و با نهایت دقت و شایسته‌سالاری انتخاب شهروند نمونه انجام شود.

علیرضا غریبی، عضو شورای اسلامی شهر و رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل در این جلسه گفت: ما از تلاش رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اردبیل و همکاران شهرداری در برگزاری رویداد انتخاب شهروندان نمونه تشکر می‌کنیم و تمام تلاش خود را جهت برگزاری این رویداد به شکل مطلوب به‌کار خواهیم بست.

وی گفت: باید اخبار انتخاب “شهروندان نمونه”، در صداوسیما، فضای مجازی وکانال‌های شهرداری به شکل ویژه اطلاع‌رسانی شود تا تمام شهروندان در جریان این رویداد قرار گیرند چرا که این رویداد برای شهروندان برگزار می‌شود و یازمند مشارکت شهروندان است.

میرمحمد سیدهاشمی عضو شورای اسلامی شهر نیز در این جلسه تصریح کرد: برگزاری رویداد انتخاب شهروندان نمونه از اقدامات خوبی است که توسط شهرداری اردبیل برگزار می‌شود و شاخص‌های تعیین شده ملاک انتخاب شهروندان نمونه خواهد بود.

وی گفت: شهروندان نقشی مهم در توسعه شهر و مدیریت شهری دارند و ما از ایده شهروندان در مدیریت شهری استقبال می‌کنیم.