فرماندار خلخال (در استان اردبیل) گفت: با حذف یک هزار و ۵۵۳ کیسه آرد یارانه ای ۱۲ واحد نانوایی روغنی‌پز، سرانه آرد مصرفی ماهانه در این شهرستان به ۱۰ کیلو و ۶۲۰ گرم افزایش پیدا کرده است.

به گزارش انعکاس اردبیل، سید جواد یحیی‌زاده رئیس کارگروه ساماندهی آرد و نان شهرستان خلخال اظهار کرد: با وجود افزایش سرانه آرد، مشکل صف‌های خرید نان همچنان به قوت خود باقی است و باید نظارت برنحوه توزیع آرد و نان افزایش یابد.

وی اظهار کرد: با توزیع یک هزار و ۵۵۳ کیسه آرد در بین نانوایی‌های شهرستان هم اکنون سرانه آرد مصرفی به ۱۴ کیلو و ۵۵۳ گرم و همچنین سرانه آرد مصرفی اهالی بخش مرکزی به هشت کیلو و ۹۸۰ گرم، بخش خورش رستم به هفت کیلو و ۶۷۰ گرم و بخش شاهرود به هفت کیلو ۵۶۰ گرم افزایش پیدا کرده است.

فرماندار خلخال گفت: با وجود توزیع آرد در بین روستاها، بسیاری از اهالی اقدام به خرید نان مصرفی روزانه خود از نانوایی‌های شهر خلخال می‌کنند که یکی از علل تشکیل صف‌های نان در شهرستان این وضعیت است.

وی با اشاره به اعلام برخی از نانوایی‌های روستاها مبنی بر اضافه بودن آرد سرانه نسبت به مصرف مردم در فصل زمستان و کاهش جمعیت مهاجر روستاها خواستار برنامه‌ریزی بخشداران برای ذخیره سازی آرد اضافی بر مصرف مردم جهت استفاده در ایام تابستان و اوج ورود گردشگران به این شهرستان شد.

رییس کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال از راه اندازی پنج واحد نانوایی جدید در آینده نزدیک خبر داد و افزود: در راستای حمایت از زندانیان مجوز یکی از این ۵ واحد به این انجمن واگذار شده و قرار است این واحد در یکی از مناطق مورد نیاز اقدام به راه اندازی نانوایی کند.