مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: تاکنون ۲۴۰ خانه هلال در مناطق مختلف این استان راه‌اندازی شده است.

به گزارش انعکاس اردبیل؛ قویدل در آستانه هفته هلال احمر در نشست خبری با اعلام این خبر افزود: تلاش می‌شود با احصای نیاز‌های هر منطقه امسال نیز هر ماه در هر شهرستان استان ۲ روستا خانه هلال راه اندازی شود.

وی اضافه کرد: خانه‌های هلال در مناطق کم برخوردار و روستا‌های دارای دهیار و با هدف آموزش روستاییان برای داشتن سرعت عمل در حوادث احتمالی و طبیعی توسط نیرو‌های آموزش دیده راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: سال گذشته جمعیت هلال احمر استان اردبیل بسیار خوش درخشید که نمونه بارز آن حضور امدادگران هلال احمر استان در زلزله ترکیه بود که به اذعان رسانه‌ها و اهل فن عملکرد بسیار خوبی در کمک به زلزله زدگان ترکیه داشتند.

قویدل‌ با اشاره به حضور امدادگران هلال احمر کشورمان در امدادرسانی به آسیب دیدگان زلزله ترکیه اضافه کرد: به علت عملکرد بسیار عالی امدادگران کشورمان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به پاس خدمات امدادی و بشردوستانه ایران در زلزله ترکیه نشان فداکاری کشورش را به پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان اعطا کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل جزو اولین استان‌هایی بود که در زلزله خوی حضور یافت و در سخت‌ترین منطقه آن عملکرد بسیار عالی در کمک به هموطنان زلزله زده خوی انجام داد.

وی با بیان اینکه در یک سال اخیر خدمات هلال احمر استان اردبیل در تمامی حوزه‌ها بهبود و افزایش معناداری داشته است، گفت: پارسال مجموع اعتبارات هلال احمر استان در مقایسه با سال قبل حدود سه برابر افزایش داشته است.

این مسئول با اشاره به برنامه‌های هفته هلال احمر در استان اردبیل، افزود: غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهدا، شرکت در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه، برگزاری همایش پیاده روی و کوهنوردی، برپایی ایستگاه سلامت در نقاط مختلف استان، برگزاری دوره‌های تربیت مربی و بازآموزی با حضور اساتید کشوری، تجلیل از مربیان، حضور موثر در همایش کشوری ۱۰۰ هزار نفری، تجلیل از امدادگران و عوامل امدادی و برگزاری انواع مانور در نقاط مختلف از جمله آن‌ها است.