همزمان با ۹ اردیبهشت ماه سالروز تاسیس نهاد مقدس شورا و روز شوراهای اسلامی، جمعی از مدیران کل استانی و انتظامی، شهردار اردبیل، معاونین و روسای مناطق و سازمانهای شهرداری و همچنین خبرنگاران و اصحاب قلم و رسانه با اعضای شورای شهر دیدار کردند.

به گزارش انعکاس اردبیل، مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی، مدیر دخانیات اردبیل، مدیر جهاد دانشگاهی، فرمانده نیروی انتظامی، مدیر کل آب فاضلاب اردبیل و ….در این دیدار از همکاری و تلاش های اعضای شورای شهر در پیشبرد اهداف عالی شهر تقدیر و تشکر کردند.

جواد انصاری رئیس شورای شهر اردبیل گفت: در شورای اسلامی شهر اردبیل لایحه هایی که در جلسات شورا بررسی و تصویب می شود در راستای منافع و مصالح شهری است و اجرا کننده تمامی مصوبات برعهده همکاران خدوم در شهرداری اردبیل است.

وی با بیان اینکه بودجه دو هزار میلیاردی ۱۴۰۲ شهرداری در ماههای اخیر توسط اعضای شورای شهر مصوب شد؛ افزود:تحقق این بودجه بر عهده همکاران و مدیران در مجموعه شهرداری است که جا دارد از تلاشهای تمامی عزیزان در راستای اجرای برنامه های مصوب تقدیر و تشکر کنم.

رییس شورای شهر اربیل همچنین در پاسخ به مطالبه فرمانده نیروی انتظامی در خصوص اختصاص ساختمان کلانتری برای نیروی انتظامی توسط شهرداری گفت: در راستای انضباط بخشی و تامین امنیت در شهر، شهرداری اردبیل باید نهایت تعامل با نیروی انتظامی را داشته باشد.

در این مراسم فرمانده نیروی انتظامی نیز ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل سازنده شهرداری و شورا در تامین نظم و انضباط شهری گفت: همواره شورا و شهرداری برای تحقق حقوق عامه شهروندان نهایت همکاری با نیروی انتظامی را دارند.

حجت الاسلام والمسلمین ستوده مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان نیز بر ضرورت پیوست فرهنگی در پروژه های شهری اشاره کرد و گفت: به ویژه در شهرک های تازه تاسیس شورای شهر باید نسبت پیوست‌های فرهنگی اهتمام ویژه داشته باشد.

وی با بیان اینکه توسعه همه جانبه شهر باید متوازن باشد؛ افزود: نباید شهروند درجه یک و درجه دو داشته باشیم که قطعا اینگونه نیست. از تمامی تلاش های شورا و شهرداری بویژه در امر مساجد وامامزاده ها تشکر و قدردانی مینماییم.

مدیر کل اداره آب و فاضلاب استان همچنین این مناسبت را فرصتی برای نزدیکی دو نهاد دانست و گفت: همکاری شورا و شهرداری در طی سالهای اخیر مشکلات عدیده ای را در بخش آب و فاضلاب مرتفع کرده و از حالت بحرانی به حالت غیر بحرانی در بخش مدیریت فاضلاب شهری تبدیل کرده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان نیز ضمن تبریک ۹ اردیبهشت روز شورا به اعضای شورای شهر اردبیل گفت: توسعه شهری در تمام مناطق شهر قابل مشاهده است. توسعه قدم به قدم ممکن است و امیدواریم شهر از تمام ابعاد توسعه یابد.

وی گفت: جهاددانشگاهی بعنوان یک نهاد علمی در خدمت اعضای شورای شهر و مدیریت شهری است و با بهره مندی از ظرفیت همدیگر می توان مسیر توسعه را تسهیل کرد.