مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در جلسه کارگروه غارشناسی استان از درجه بندی 14 غار در استان خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، حسن قاسم پور اظهار کرد: 14 غار در استان توسط کمیته کارشناسی، درجه بندی شده و 7 غار نیز جهت بررسی و اعلام نظر به اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محول شده است.

قاسم پور افزود: تفاهم نامه همکاری بین ادارات کل حفاظت محیط زیست، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین فرماندهی نیروی انتظامی استان در راستای حفاظت و بهره برداری غارها برای تسهیل شرایط حضور گردشگران منعقد خواهد شد.

میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل نیز با اشاره به اهمیت حفاظت و بهره برداری از غارها بر استفاده از ظرفیت غارها در طرح های گردشگری تاکید کرد.

میرجعفریان افزود: فراهم نمودن امکانات بازدید و بهره برداری پایدار از غارهای استان به عنوان مواهب و میراث های طبیعی و تاریخی در رونق اقتصادی مردم بومی و روستاهای منطقه بسیار مفید خواهد بود و در کنار آن نیز توسعه بوم گردی در این مناطق را به دنبال خواهد داشت.

وی درجه بندی صورت گرفته در زمینه غارهای استان را کاری بسیار ارزشمند در راستای توسعه گردشگری استان برشمرد و بر شناسایی و تهیه شناسنامه و درجه بندی غارهای باقیمانده استان تاکید نمود.