سامانه بارشی امشب از استان اردبیل خارج می شود.

به گزارش انعکاس اردبیل،  پیرو هشدار صادره هواشناسی استان اردبیل و با فعالیت سامانه بارشی در استان طی دیروز تا صبح امروز در بیشتر مناطق استان بارش باران و در مناطق مرکزی و جنوبی استان بارش برف رخ داد.

بیشترین بارش در نواحی منتهی به کوهستان سبلان بخصوص شهرستان سرعین با 14 میلیمتر و بیشترین بارش برف در گردنه الماس با 15 سانتیمتر به ثبت رسید.

براساس نقشه های هواشناسی همچنان تا عصر امروز(چهارشنبه 2 فروردین) شرایط جوی در سطح استان ناپایدار بوده و در برخی مناطق (بویژه در نیمه جنوبی و کوهستانی استان) بارش پراکنده و خفیف باران و برف پیش بینی می شود.

از اواخر وقت امروز سامانه بارشی از استان خارج شده و طی امشب تا قبل از ظهر فردا به دلیل تداوم وزش باد خزری، دمای هوا بطور نسبی کاهش یافته و هوای نسبتاً سردی در استان حاکم می گردد.

از فردا(پنجشنبه 3 فروردین) ضمن افزایش نسبی دمای هوا در سطح استان شاهد آسمانی صاف تا نیمه ابری خواهیم بود.

همچنین از فردا تا عصر یکشنبه هفته آینده جوی نسبتاً پایدار در سطح استان پیش بینی می شود. هرچند طی این مدت از شرایط فصلی و محلی در ساعات عصر و اوایل شب در مناطق کوهستانی رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

از عصر یکشنبه (6 فروردین) ضمن وزش باد جنوبی، سامانه بارشی دیگری وارد استان شده و سبب افزایش ابر و بارش باران در بیشتر مناطق استان می گردد.