مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از جابجایی حدود 4 میلیون تن کالا در ۱۱ ماه گذشته در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، کلیم اله وثوقی دربازدید از شرکت های حمل ونقل شهرستان پارس آبادگفت: در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که حدود 3 میلیون و600 هزار تن کالا از استان جابجا شده بوددر 11 ماهه امسال افزایش بیش از 8 درصدی را شاهد هستیم.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل ونقل استان اردبیل با اشاره به اینکه شهرستان های اردبیل،پارس آباد،نمین و بیله سوار به ترتیب بیشترین آمار جابجایی کالا را در 11 ماهه گذشته به خود اختصاص داده اند افزود:در این مدت 1میلیون و900 هزار تن کالا فقط در شهرستان اردبیل،352 هزار تن در شهرستان پارس آباد،988 هزار تن در شهرستان نمین و178 هزار تن کالا در شهرستان بیله سوار جابجا شده است.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل افزایش 319 درصدی جابجایی کالا را در شهرستان خلخال یادآور شدو اظهار کرد:در 11 ماهه گذشته 256 هزار تن کالا توسط 3شرکت حمل ونقل کالا از شهرستان خلخال جابجا شده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 61 هزار تن بود.

عضو شورای اداری استان اردبیل عمده کالاهای جابجا شده را سیمان فله ای و کیسه ای،سیب زمینی،مصالح ساختمانی،شمش آهن،آب معدنی ،گازوئیل،هندوانه ،گندم و انواع بنزین برشمرد.

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل در مدت یاد شده از صدور 277 هزار و502 برگ بارنامه در استان اردبیل خبرداد و خاطرنشان شد:در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که حدود 260 هرار برگ بارنامه صادر شده بود امسال رشد 7درصدی را نشان می دهد.

وثوقی بااشاره به اینکه افزایش 30 درصدی را در صدور بارنامه در شهرستان اصلاندوز شاهد هستیم بیان کرد:در 11 ماهه گذشته 10 هزار و940 برگ بارنامه در این شهرستان صادر شده درحالی که در مدت مشابه سال گذشته این رقم 8 هزار و363 برگ بارنامه بود.

وی با بیان اینکه 90 شرکت حمل ونقل کالا در استان اردبیل در حال خدمات رسانی به مردم هستند ادامه داد:2 باب پایانه با 13 هزار و550 ناوگان کالا در استان در حال فعالیت هستند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت: همچنین 12 هزار و6 نفر راننده در حوزه حمل و نقل کالای استان اردبیل در حال خدمات رسانی به مردم و صاحبان کالا هستند.

وثوقی از مردم خواست هرگونه شکایت و انتقاد خود از عملکرد شرکت ها و رانندگان را به اداره کل راهداری استان اطلاع دهند تا در اسرع وقت در کمیسیون های مربوطه به تخلف شرکت و رانندگان رسیدگی شود.