مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از ثبت‌نام ۹۷ هزار و ۴۷۶ نفر در طرح نهضت ملی مسکن استان اردبیل خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در جلسه شورای مسکن استان اردبیل که با حضور معاون هماهنگی‌ امور عمرانی‌ استاندار اردبیل و اعضای شورای مسکن در استانداری اردبیل برگزار شد با اشاره به این‌که ثبت ‌نام نهضت ملی مسکن ، هم ‌اکنون نیز در کلیه شهرستان‌ها امکان‌پذیر است ، از ثبت‌نام ۹۷ هزار و ۴۷۶ نفر در استان اردبیل تا به امروز خبر داد و گفت : از این تعداد ۳۳ هزار و ۸۸۵ نفر تأیید نهایی شده و ۶ هزار و ۴۶ نفر نیز وجه اولیه را واریز کرده‌اند.

وی افزود : برای ۵ هزار و ۷۱۴ واحد مسکونی در استان اردبیل قرارداد ساخت تنظیم شده و تعداد واحدهای دارای قرارداد مشارکت با بانک در استان نیز ۴ هزار و ۵۶۱ واحد است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد : تاکنون تعداد ۸ هزار و ۳۴۶ درخواست در قالب ۳ هزار و ۳۸۲ پروژه برای دریافت تسهیلات خود مالکی در بانکهای عامل ثبت درخواست نموده اند که از این تعداد ۲ هزار و ۴۳۶ واحد در قالب ۵۳۸ پروژه منجر به عقد قرارداد با بانک شده است.

دبیر شورای مسکن استان گفت : برنامه یکساله استان اردبیل ۱۵ هزار و ۸۸۳ واحد بوده و برنامه چهارساله ۶۳ هزار و ۵۳۱ واحد برنامه ریزی و تعیین شده است.

بسترها و زیرساخت‌های لازم برای احداث مسکن در سراسر استان اردبیل توسط دولت فراهم شده است

سید کمال‌الدین میرجعفریان معاون هماهنگی‌ امور عمرانی‌ استاندار اردبیل هم در این جلسه گفت: بسترها و زیرساخت‌های لازم برای احداث مسکن ملی و صاحب‌خانه شدن اقشار بدون مسکن توسط دولت در سراسر استان اردبیل فراهم شده است.

وی گفت: در صورت مهاجرت معکوس روستاییان حاشیه‌نشین در شهرها به روستاهای خود با هدف اقامت دائم، حمایت‌های لازم در خصوص تأمین زمین و ارائه تسهیلات مسکن انجام می‌شود.

معاون هماهنگی‌ امور عمرانی‌ استاندار اردبیل تصریح کرد: بانک‌ها باید به تکالیف خود در خصوص پرداخت تسهیلات مسکن بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی اقدام‌ کرده و گزارش عملکرد خود را اعلام کنند.

میرجعفریان با اشاره به اینکه بسترهای لازم اعم از زمین ، تسهیلات بانکی، پروانه شهرداری و نظام مهندسی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن هماهنگ شده گفت : برخی دستگاه‌ها هم که خود دارای زمین هستند، می‌توانند از ظرفیت این زمین‌ها در راستای خانه‌دار کردن متقاضیان حوزه خود در قالب مسکن ملی استفاده کنند.