رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان کوثر در استان اردبیل گفت:263 کیلومتر از راههای خاکی و شنی شهرستان کوثر در 10 ماهه گذشته تیغ زنی،تسطیح و رگلاژ شده است.

به گزارش خبرنگار انعکاس اردبیل، جعفر بابائیان در بازدید از راههای روستایی این شهرستان با بیان اینکه تسطیح و هموارسازی راههای روستایی در جهت تسهیل در رفت و آمد آنها از وظایف مهم راهداری است افزود: راهداران در راههای روستایی ام آباد ، امیرآباد ، بنه خلخال رستم آباد و فیروزآباد بطول 6کیلومتر عملیات حمل ، پخش و تسطیح تراشه آسفالت انجام داده اند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت 20 کیلومتر عملیات روکش آسفالت در راه روستایی شویر ، الو و محور کورائیم اجراشده تصریح کرد:100 هزار متر مکعب عملیات ریزش برداری و سبک سازی ترانشه نیز در محور گیوی – خلخال انجام شده است.

رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان کوثردر 10 ماهه گذشته لکه گیری محورهای مواصلاتی این شهرستان را با استفاده از 900 تن آسفالت سرد و گرم یادآور شدو اظهار کرد:در مدت یاد شده هزار و 200 کیلومتر از حریم راههای شهرستان کوثر تسطیح ، پاکسازی و آزادسازی شده است.

بابائیان حفاظت و صیانت از حریم راهها را بعنوان سرمایه ملی خط قرمز راهداری دانست و خاطرنشان شد:با حضور 940 نفر-روز گشت راهداری در محورها تاکنون در جهت جلوگیری از تجاوز به حریم راهها37 مورد اخطار کتبی به متخلفان ابلاغ و32 عدد از تابلوهای غیرمجاز نیز جمع آوری شده است.

وی از نگهداری سیستم روشنایی 12 دستگاه از تونل ها در 7 نقطه بطور مستمر خبرداد و بیان کرد: 2 هزار و 500 کیلومتر از کانالهای طرفین در محورهای مواصلاتی شهرستان کوثر پاکسازی شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان کوثربا اشاره به اینکه در 10 ماهه گذشته راهداران در محورهای اردبیل – سرچم و گیوی – آبگرم به مقدار 1005 نفر ساعت به صورت دستی و با صعود به بالای ترانشه و ایجاد محدودیت ترافیکی با هماهنگی پلیس راه سنگهای سست را از ترانشه ها لق گیری کرده اند.

بابائیان پاکسازی 260متر مکعب شانه و حریم محور های مواصلاتی از زباله های ریخته شده ، تنقیه ،لایروبی و تنظیم بستر پل ها و آبروها به تعداد 45دهانه به حجم 480متر مکعب، پاکسازی سطح جاده از آثار تصادف و مواد زائد و لاشه حیوانات 196 مورد، تعمیر ، بازسازی و نصب هزار و600 عدد ازتابلو و علائم، شستشوی 10هزارعدد علائم راهداری در راههای مواصلاتی، تعمیر ، بازسازی و نصب هزار و200عدد گاردریل در محورهای مواصلاتی و تعمیر و نگهداری و توسعه 32 عدداز چراغهای چشمک زن و چراغهای پلیسی را از دیگر اقدامات مهم راهداران در 10 ماهه گذشته برشمرد.

وی اززمان بارش تاکنون از انجام 4هزار و250 کیلومتر باند برفروبی و هزار و200 تن نمک پاشی برای بازگشایی محورهای اصلی، فرعی و روستایی خبرداد.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان کوثر با بیان اینکه راهداری این شهرستان مسئولیت نگهداری از 520 کیلومتر راه ارتباطی در حوزه استحفاظی خود را بر عهده دارد گفت: از این مقدار 190کیلومتر راه اصلی و فرعی ، 215کیلومتر راه آسفالته روستایی و 115کیلومتر نیزراه شوسه و خاکی است