مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: تونل دوم حیران در مراحل تکمیل ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری انعکاس اردبیل، محبوب حیدری با اشاره به آخرین وضعیت تونل دوم حیران اظهار کرد: حفاری تونل به اتمام رسیده و با انتخاب پیمانکار جدید در سال آینده لاینینگ و راه اندازی مسیر دو طرف تونل آغاز می‌شود تا در سال جاری با تأمین ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار شاهد عبور خودروها از این مسیر باشیم.

وی خاطرنشان کرد: محور بزرگراهی نیر – سراب و کمربندی نیر با تلاش همکاران در مرحله اجرایی قرار گرفته و پروژه مهم اردبیل – سرچم نیز با پیگیری‌های مستمر مسئولان در جذب اعتبارات روند اجرایی مناسبی دارند.

حیدری گفت: در مجموع امسال ۵۸۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه اختصاص یافته که ۲۸۰ میلیارد تومان آن از ردیف‌های ملی و ۳۰۰ میلیارد تومان نیز از تهاتر نفت بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار کرد: محور کلور – درام نیز در دو قطعه در حال اجراست و ما در ادامه روند این پروژه مشکل مالی داشتیم که با وجود بدهی ۹۵ میلیارد تومانی به پیمانکار کار هم اکنون با سرعت در حال انجام است.

حیدری از تکمیل محور گردشگری سرعین – آلوارس به طول ۵.۵ کیلومتر، کریق – آرموداق به طول ۹ کیلومتر و پروژه دور دریاچه گیلارلو خبر داد.

وی در پایان گفت: بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار هستیم ولی پیمانکاران راه و شهرسازی با تمام توان در سنگر خدمات رسانی حضور دارند که امیدواریم در سال آینده با تخصیص اعتبار مناسب روند توسعه بزرگراه‌ها شتاب بیشتری بگیرد.

منبع: مهر