به گزارش انعکاس اردبیل، محبوب حیدری با اعلام این خبر افزود: با توجه به تکمیل حفاری تونل مصمم هستیم با انتخاب پیمانکار جدید امسال زیرسازی و راه‌اندازی مسیر ۲ طرف تونل آغاز و به روی خودروهای عبوری گشوده شود. مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل درباره احداث بزرگراه اردبیل – سرچم نیز گفت: این بزرگراه […]

به گزارش انعکاس اردبیل، محبوب حیدری با اعلام این خبر افزود: با توجه به تکمیل حفاری تونل مصمم هستیم با انتخاب پیمانکار جدید امسال زیرسازی و راه‌اندازی مسیر ۲ طرف تونل آغاز و به روی خودروهای عبوری گشوده شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل درباره احداث بزرگراه اردبیل – سرچم نیز گفت: این بزرگراه با پیگیری‌های مستمر نایب رییس مجلس ، استاندار اردبیل و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در جذب اعتبارات روند اجرایی مناسبی دارد.

به گفته این مسئول، امسال پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار به این طرح اختصاص یافته که ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال آن از محل ردیف‌های ملی و سه هزار میلیارد ریال هم از محل تهاتر نفت پرداخت می‌شود.

حیدری گفت: به‌رغم تخصیص این اعتبارات هنوز مطالبات پیمانکاران به میزان یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال پرداخت نشده است.

او همچنین با بیان اینکه مسیر کلور – درام در ۲ قطعه در دست اجراست ، می گوید: با وجود بدهی ۹۵۰ میلیارد ریالی به پیمانکاران ، امیدواریم با تخصیص اعتبار عملیات اجرایی این طرح تداوم یابد.

حیدری درباره تکمیل بزرگراه اردبیل – مشگین‌شهر گفت: به‌رغم سختی کار در این طرح و طلب پیمانکار به میزان ۹۰۰ میلیارد ریال، مسیر اصلی طرح تکمیل شده و زیرگذرها و روگذرهای آن هم از سوی موسسه عاشورا قرارگاه خاتم‌الانبیا احداث می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل امسال به تکمیل جاده گردشگری سرعین – آلوارس به طول ۱۰ کیلومتر و کریق – آرموداق به طول ۸.۵ کیلومتر اشاره کرد و می گوید قرار است این طرح‌ها در زمان مقرر به بهره‌برداری برسد.