رئیس پلیس راه استان اردبیل از توقیف ساعتی ۳۳۲ دستگاه خودروی حادثه‌ساز در اجرای طرح نوروزی در سطح محورهای مواصلاتی اردبیل خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل به نقل از مهر، سرهنگ علی علیپور ظهر سه‌شنبه در اولین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها و شورای هماهنگی ترافیک استان در سال ۱۴۰۲ با بیان اینکه خط قرمز پلیس راه برخورد قاطع با رانندگانی که سرعت، سبقت و نظم عمومی را رعایت نمی‌کنند، دانست و افزود: اظهار کرد: ۳۳۲ دستگاه خودرو حادثه‌ساز در استان اردبیل توسط پلیس راه متوقف شدند.

وی با اشاره به اینکه از زمان آغاز سفرها تاکنون ۶ فقره تصادف با ۱۱ نفر متوفی در استان اتفاق افتاده گفت: این تصادفات در بازه زمانی ۱۴ تا ۲۰ شب و۴ فقره از این تصادفات فقط بخاطر انحراف به چپ و مابقی به دلیل واژگونی بوده است.

سرهنگ علیپور خطای انسانی، نوع خودرو و کیفیت پایین وسیله نقلیه را در بروز این حوادث بسیار مهم برشمرد و اضافه کرد: ۴۴ درصد تصادفات مربوط به سبقت، ۴۹ درصد سرعت غیرمجاز، ۱۴۷ درصد تجاوز به چپ و۷۳ درصد نیز مربوط به استفاده از تلفن همراه است.

رئیس پلیس راه استان اردبیل قبل از آغاز سفر به تعامل و هماهنگی تنگاتنگ با راهداری اشاره کرد و ادامه داد: تمامی نقاط پرحادثه قبل از آغاز سفرهای نوروزی آشکارسازی ،۳۵۰ فقره بنرهای ایمنی در راه‌های استان نصب و همچنین گشت‌های پلیس راه با حضور شبانه روزی در جاده نسبت به آرام سازی ترافیک و در خدمات مسافران هستند.