سخنگوی شورای اسلامی شهر اردبیل از تصویب متمم بودجه ۱۴۰۱ شهرداری اردبیل بدون انحراف از مبلغ بودجه خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، سلامت صفری در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل در تشریح لایحه متمم بودجه ۱۴۰۱ گفت: لایحه متمم بودجه پیشنهادی شهرداری در طول هفته جاری بصورت روزانه، در شورای شهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت. بودجه مصوب تغییری نکرده و سقف بودجه همان یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بسته شد.

وی با بیان اینکه بخش منابع درآمدی ۴۴ درصد افزایش داشته است؛ افزود: این رقم از ۵۲۴ به ۷۵۴ میلیارد تومان افزايش داده شد و سقف فروش مایملک شهرداری را ۲۳۰ میلیارد تومان کاهش دادیم که رقم از ۸۷۶ به ۶۴۵ میلیارد تومان رسید.

عضو شورای شهر اردبیل ادامه داد: درآمد شهرداری از وجوه و اموال شهرداری با ۱۴۷ درصد افزایش، رقم مربوطه از ۱۳۳به ۳۲۹ میلیارد تومان در متمم افزایش یافت.

سخنگوی شورای شهر اردبیل همچنین تشریح کرد: در بخش هزینه های جاری متمم روح صرفه‌جویی در هزینه‌ها محسوس بوده است. در این بخش کمتر از یک درصد تغییر داشتیم. یعنی رقم از ۵۵۰ میلیارد تومان به ۵۵۵ میلیارد تومن رسید. همچنین نظر به اینکه در سال جاری بازنشسته زیادی داشتیم برای پاداش پایان خدمت این عزیزان مبلغ ۱۱ میلیارد تومان افزایش و از ۱۹ میلیارد به ۳۰ میلیارد تومان تغییر داده و بسته شد.

رئیس کمیسیون پیگیری و نظارت شورای شهر گفت: با توجه به وضعیت حقوق نیروهای رفت و روب ۲۵ میلیارد تومان هم از ردیف های غیر ضروری به سقف حقوق این عزیزان اضافه شد. و سقف در ۱۳۵ میلیارد تومن بسته شد و مبلغ ۴ میلیارد تومان هم به حقوق رانندگان استیجاری افزودیم که سقف تا ۲۳ میلیارد تومان افزایش یافت.

عضو شورای شهر اردبیل تصریح کرد: در بخش تملک دارایی های سرمایه ای (عمرانی) عمرانی ۳ درصد به اعتبارات این بخش افزوده شد و مبلغ آن از ۸۰۳ به ۸۳۷ میلیارد رسید و به اتمام به موقع پروژه ها تاکید شد. در این بخش از ردیف های غیر ضروری و یا از محل هایی که پیشرفت فیزیکی پروژه ها پایین بود اعداد و ارقام جابجا شد که برای حقوق نیروی انسانی فصلی (واگذاری خدمات شهری) ۶ میلیارد، برای تملک اراضی ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون، برای آسفالت معابر مناطق ۲۱ میلیارد، برای خرید ماشین آلات خدمات شهری ۲۵ میلیارد و برای خرید مخازن و زباله دان یک میلیارد افزایش اعتبار و تامین شد و برای خرید قیر از محل اعتبارات بند ز تبصره یک قانون بودجه کشور مبلغ ۱۸ میلیارد تومان افزایش داده شد.

صفری با بیان اینکه در ردیف پروژه‌های عمرانی دولتی مبلغ ۳۳ میلیارد به پروژه های بهسازی رودخانه بالیقلو و نوران چای و نوران چایی و هدایت آب های سطحی و پارک میراشرف اختصاص یافته است؛ افزود: از ردیف کمک‌های دولتی هم برای خرید آسفالت و ایجاد تاسیسات منطقه‌ای اختصاص یافته است و مصوب شد که اعتبارات کاربردی و شهرسازی زیباسازی مبلمان شهری همان سقف بودجه مصوب باشد.

وی بیان کرد: کل اعضای شورای شهر تاکید داشتند که شهردار محترم به پروژه های اولویت دار و مورد انتظار مردم و نیاز شهر از جمله استادیوم، گلخانه، بازگشایی، پلها و شهردار الکترونیک و ایجاد سیستم‌های زیرساختی و ساماندهی ورودی های شهر، پارک و فضای سبز، پرداخت بدهی‌ها، فعال کردن سازمان ها و مناطق غیر فعال، جبران عقب‌ماندگی‌های محسوس و سایر موارد مطروحه شخصا‌ ورود کرده و نظارت داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه شورا همچنین بیان کرد: اکثر اعضای شورای شهر باور داشتند که شهردار در پرداخت به موقع حقوق، توجه ویژه به پروژه‌های ماندگار مثل پل ها و فضای سبز، خرید اتوبوس ها و دستگاه های سنگین برف روبی و تجهیزات آتش نشانی،مشارکت و سرمایه‌گذاری و هماهنگی با مسئولان استانی خوب عمل کرده است.

وی در پایان ضمن تشکر از کلیه اعضای شورای اسلامی شهر در تلاش برای تصویب متمم بودجه و از شهردار و مجموعه پرتلاش شهرداری معاونت‌ها و مناطق و سازمانها در خصوص لایحه پیشنهادی متمم بودجه قدردانی کرده و به تداوم نقاط قوت ها و سالم سازی مجموعه تاکید کرد.