طی امروز، همچنان پدیده غالب در مناطق شمالی وزش باد شمالی(با سرعت ملایم تا متوسط) و در مناطق مرکزی و جنوبی استان وزش باد گرمیج توام با هوای گرم (گاهی با سرعت تند تا نسبتاً شدید) خواهد بود.

انعکاس اردبیل؛ براساس نقشه های هواشناسی، طی امروز همچنان پدیده غالب در مناطق شمالی وزش باد شمالی (با سرعت ملایم تا متوسط) و در مناطق مرکزی و جنوبی استان وزش باد گرمیج توام با هوای گرم (گاهی با سرعت تند تا نسبتاً شدید) بوده و از شرایط فصلی و محلی در ساعات بعدازظهر تا اوایل شب در مناطق مستعد استان (بویژه نواحی منتهی به کوهستان سبلان) رگبار و رعدوبرق نیز انتظار می رود. 

اما روزهای سه شنبه و چهارشنبه با حاکمیت پرفشار سطح زمین و ناپایداری های سطوح میانی جو، ضمن وزش باد خزری (در نوار شرقی و مناطق شمالی گاهی با سرعت تند) و کاهش نسبی دمای هوا، آسمان استان در ساعاتی از شبانه روز ابری و مه آلود شده و در مناطقی از استان بارش باران (گاهی بصورت رگبار و رعدوبرق توام با تندباد موقتی) پیش بینی می شود. اوج بارش از اواخر وقت سه شنبه تا عصر چهارشنبه بویژه در نوار شرقی و نیمه جنوبی استان انتظار می رود. لذا توجه به هشدارهای صادره (سطح زرد – شماره های 13 و 14) توصیه می گردد. 

 روز پنجشنبه(21 اردیبهشت) شاهد جوی نسبتاً پایدار با آسمانی غالباً صاف همراه با افزایش نسبی دمای هوا در سطح استان خواهیم بود. 

  • منبع خبر : هواشناسی استان