همزمان با پانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، بیست و دومین جشن گلریزان شهرستان مرکز استان با عنوان "پویش مردمی ضیافت الهی " با حضور مسئولان ارشد قضایی و اجرایی استان و شهرستان در اردبیل برگزار گردید .

به گزارش انعکاس اردبیل، حجت الاسلام حسین کثیرلو رئیس کل دادگستری استان ، در این مراسم با تبریک سالروز میلاد با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام و تکریم خیرین در جمع مسئولین و خیرین استان از اقدامات و عملکرد خداپسندانه آنان در فراهم نمودن زمینه آزاد سازی زندانیان نیازمند جرایم مالی و غیر عمد قدردانی نمود و اظهار داشت؛  بسیار پسندیده و به اصطلاح “احسان در احسان ” است که مردم عزیز و نیکوکاران معزز با همراهی و مساعدت مسئولین شادی را به اشتراک گذاشته و با کمک یکدیگر مددجویانی را که به دلایل جرایم مالی غیرعمد از حضور در کنار خانواده محروم هستند را آزاد و به آغوش خانواده بازگردانند .

وی تصریح کرد: این حضور و مشارکت خیرین گرانقدر نمادی از ارزش های الهی و انسانی و همچنین تبلور و تجلی همدلی مردمان نیک از دیار دارالارشاد و دارالامان اردبیل است که نوعدوستی و انسان دوستی را به نمایش گذاشته است .

حجت الاسلام کثیرلو با اعلام وضعیت تأسف بار خانواده های زندانیان، دستگیری و حمایت های مادی و معنوی از خانواده های زندانیان را مهم دانست و به لزوم مساعدت و دستگیری خیرین از این خانواده های در معرض آسیب ها و تهدیدهای اجتماعی تاکید نمود.

مقام عالی قضایی استان در ادامه فرهنگ سازی و ترویج همنوع دوستی و دستگیری از نیازمندان را یک امر مهم دانست و افزود ؛ در سال گذشته به همت ستاد مردمی دیه استان 73 مورد مراسم جشن گلریزان برگزار شد که به دنبال آن ، 305 نفر از زندانیان جرایم مالی و غیر عمد با مبلغ محکومیت بیش از 217 میلیارد تومان از طریق گذشت شکات، تسهیلات بانکی، تقسیط و… از زندان های استان آزاد شدند.