در آستانه سفرهای نوروزی با حضور معاون رییس کل دادگستری استان در پایانه مسافربری اردبیل، وضعیت موجود و تدابیرواقدامات پیشگیرانه لازم جهت تحقق نوروز ایمن بررسی شد.

به گزارش انعکاس اردبیل، در برنامه حضور جلال آفاقی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رییس کل دادگستری استان در پایانه مسافربری اردبیل که به منظور بررسی وضعیت موجود و تدابیرواقدامات پیشگیرانه لازم جهت تحقق نوروز ایمن در آستانه سفرهای نوروزی انجام شد، نماینده دادستان و مدیران مرتبط حاضر از اداره کل حمل ونقل وپایانه ها ، فرماندهی انتظامی و پلیس راهور،انجمن صنفی شرکت های مسافربری وشهرداری گزارشی از وضعیت موجود وتدابیرصورت گرفته برای سفرهای نوروزی ومشکلات ونیازمندی ها ارائه دادند.

جلال آفاقی معاون رییس کل دادگستری استان دراین بازدید با اشاره به سختی مشاغل مرتبط با حمل ونقل جاده ای، خطاها و نارسائی های این حوزه را نیز به لحاظ ارتباط با جان مسافرین، عموما غیرقابل جبران دانسته، تکریم مسافران و ایمن سازی سفرها را جزو مهمترین رسالت متولیان امر دانست.

وی با اظهار اینکه تاخیر حرکت اتوبوس ها، تلف کردن عمرمردم است به برخی از گزارشات درخصوص خطای تکمیل ظرفیت سایت های پیش فروش بلیط به قصد اخذ خارج از تعرفه مبالغ در مراجعات حضوری، سوارنمودن خارج از ضوابط مسافرین بدون بلیط و با اخذ وجوه خارج از تعرفه بصورت نقدی، حمل غیر متعارف بار توسط اتوبوس های مسافربری، پیاده نمودن مسافرین در فضاهای نامناسب شهری وهمچنین وضعیت نامناسب انبارهای شرکت ها اشاره نموده، رفع نارسائی ها دراین زمینه ها را خواستار شد.

این مقام قضایی با اعلام افزایش حدود 28 درصدی تصادفات در سال گذشته، نقش عوامل انسانی در تصادفات جاده ای را یادآور شده، بر تدابیر پیشگیرانه دراین زمینه تاکید کرد.

ایجاد انبار مرکزی در ترمینال و افزایش نظارت انتظامی در خصوص کالاهای ممنوعه و قاچاق و همچنین استمرار گشت های ترکیبی از جمله تصمیمات اتخاذ شده در برنامه بازدید مذکور بود.

گفتنی است در حال حاضر 303 اتوبوس در قالب 60 شرکت مسافربری در استان فعالیت دارد. روزانه حدود 3000نفر از پایانه اردبیل با 100دستگاه اتوبوس درحال مسافرت هستند.استان اردبیل بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، رتبه برتر کشوری در زمینه حمل ونقل مسافر دارد. برای امسال، افزایش 20 درصدی سفرهای نوروزی پیش بینی می شود.