معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل از احداث بزرگ‌ترین انبار مجهز دارویی استان به‌منظور نگهداری مناسب و استاندارد اقلام دارویی مورد نیاز استان اردبیل خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، رضا قاسمیان در مراسم کلنگ‌زنی بزرگ‌ترین انبار دارویی استان بیان کرد: با توجه به کمبود دارو در سطح استان اردبیل، با احداث این انبار امیدواریم ذخیره‌سازی و نگهداری مناسبی را از داروها و عرضه آن به بیماران شاهد باشیم.

وی با اشاره به مشارکت یکی از شرکت‌های دارویی کشور در احداث این انبار، افزود: استانداری اردبیل نیز نسبت به تأمین زمین مناسب این پروژه اقدام کرده تا در بهترین نقطه شهر اردبیل شاهد احداث انبار دارویی مجهز و استانداردی باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل ادامه داد: تمام تلاش بر این است تا این انبار برای نگهداری مناسب ۴۵۰۰ قلم داروی مورد نیاز استان اردبیل متناسب با استانداردهای بین‌المللی احداث شود.

قاسمیان اظهار کرد: یکی از رویکردهای اصلی مسؤولان استان اردبیل توجه به حوزه سلامت با احداث مجموعه‌های بهداشتی، درمانی و بیمارستانی مجهز بوده که در این زمینه احداث بیمارستان ۱۰۰۰ تخت‌خوابی و همچنین بیمارستان نجف‌زاده اردبیل با سرعت و اهتمام جدی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: زیرساخت‌های لازم در استان اردبیل برای توانمندسازی حوزه سلامت مهیا شده و در شهرها و روستاهای مختلف نیز احداث خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت مورد توجه است.