سرپرست هیات اسکواش استان اردبیل از برگزاری دوره داوری و مربیگری درجه یک ملی اسکواش در اردبیل خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، جلسه ای با حضور سرپرست هیأت اسکواش استان اردبیل و رؤسای هیأت های اسکواش شهرستان ها به همراه عوامل اجرائی از جمله دبیران، کمیته استعداد یابی و نائب رئیسان برگزار گردید.

در این جلسه چهار موضوع به شرح :

1- تنظیم تقویم ورزشی سال 1402

2- تشکیل و معرفی هیأت رئیسه و دریافت شناسه ملی هیأت های شهرستانی جدید

3- سازمان دهی کمیته های استعداد یابی، کودکان و …

4- برنامه ریزی در جهت تشکیل لیگ استان و تیم های شهرستان

مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حمید صفری سرپرست هیأت اسکواش استان اردبیل با اشاره به موضوع تنظیم تقویم ورزشی سال 1402 عنوان نمودند که برای تشکیل تیم های شهرستانی و لیگ استان مستلزم تشکیل کارگاه های آموزشی داوری و مربیگری اسکواش هستیم .

وی ادامه داد برگزاری دوره داوری و مربیگری سطح یک ملی اسکواش جزء برنامه های تقویم ورزشی سال 1402 هیأت اسکواش استان خواهد بود.

حمید صفری سرپرست هیأت اسکواش استان اردبیل گفت: یکی از دغدغه های هیأت اسکواش استان اردبیل همین است که بتوانیم دید استانی داشته باشیم نسبت به این ورزش و خیلی علاقمند هستیم که در شهرستان ها این امکانات و زیرساخت ها را فراهم کنیم. شهرستان هایی مثل سرعین و نمین، خلخال که در سایر رشته های ورزشی درخشش خوبی داشته اند، می تواند در اسکواش هم موفق باشند. می توانیم امیدوار باشیم تا با ایجاد ارتباط و معرفی این رشته، شاهد احداث مجموعه های اسکواش در این شهرستان ها باشیم. قطعا یکی از اهداف ما خارج کردن تمرکز اسکواش از اردبیل و توسعه در سایر شهرستان هاست.

وی گفت: استان اردبیل جزو استان هایی است که در اکثر رشته های ورزشی صاحب استعداد است و مطمئن هستیم که در اسکواش هم حرف های بیشتری می توانیم برای گفتن داشته باشیم

سرپرست هیأت اسکواش استان اردبیل در خصوص فعالیت های هیأت در بخش استعدادیابی گفت: یکی از فاکتورهایی که برای پیشرفت ورزش اسکواش باید در نظر گرفت استعداد یابی است که باید به صورت جدی کمیته های استعداد یابی و کودکان هیأت اسکواش استان اردبیل و شهرستان ها سازماندهی شوند.

سرپرست هیأت اسکواش استان افزود: دغدغه تمام هیئت های ورزشی این است که بتوانند مشارکت افراد و اقشار مختلف را در این رشته ها بیشتر کنند. مسلما اگر مشارکت ورزشی به خوبی اتفاق بیفتد، ورزش قهرمانی و حرفه ای و اهدافی که دارند هم سهل الوصول تر خواهد شد. مسلما تعداد ورزشکاران که بالا برود، رقابت هم مهیج تر می شود و افراد مستعدتر از دل همان مشارکت بیشتر می توانند انتخاب شوند. خیلی ها فکر می کنند چون این ورزش در یک محیط بسته انجام می شود، امکانش نیست که به خارج محیط های دیگر سر ایت کند .

وی در این باره توضیح داد: ما با شهرداری و شورای شهر رایزنی کرده ایم که بتوانیم اسکواش را به فضاهای باز ببریم. یعنی یک سری کورت های ساده تر طراحی شده و به محیط پارک ها بروند تا شهروندان بتوانند انجام این بازی را از نزدیک تماشا کرده و خودشان وارد محیط اسکواش شوند. ببینند این ورزش چقدر مهیج است. راکت دست بگیرند و به دیواره ها ضربه بزنند که همین می تواند کلید ورود تعداد زیادی از علاقمندان به این ورزش باشد.