به گزارش انعکاس اردبیل، قبل از ظهر روز پنجشنبه 21 اردیبهشت ماه مرحله استانی جشنواره بازی‌های بومی محلی دانش‌آموزان عشایری استان با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و دانش‌آموزان منتخب مناطق هشتگانه عشایری استان در بخش بران شهرستان اصلاندوز برگزار شد. در این مراسم تیم‌های مناطق پارس‌آباد، بیله‌سوار، اصلاندوز، گرمی، انگوت، جعفرآباد، ارشق و خلخال […]

به گزارش انعکاس اردبیل، قبل از ظهر روز پنجشنبه 21 اردیبهشت ماه مرحله استانی جشنواره بازی‌های بومی محلی دانش‌آموزان عشایری استان با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و دانش‌آموزان منتخب مناطق هشتگانه عشایری استان در بخش بران شهرستان اصلاندوز برگزار شد.

در این مراسم تیم‌های مناطق پارس‌آباد، بیله‌سوار، اصلاندوز، گرمی، انگوت، جعفرآباد، ارشق و خلخال در دو گروه دختران و پسران به انجام بازی‌های بومی محلی پرداختند و از دانش‌آموزان، عوامل برگزاری جشنواره، داوران، سرپرستان و مربیان تجلیل به عمل آمد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در این مراسم گفت: جشنواره بازی‌های بومی محلی با هدف احیای سنت‌ها و فرهنگ غنی عشایری استان و با مشارکت 160 نفر از دانش‌آموزان دوره‌های اول و دوم متوسطه برگزار شد.

وی افزود: مرحله آموزشگاهی این جشنواره در آبان ماه سال گذشته و مرحله منطقه‌ای در بهمن‌ماه سال گذشته و همزمان با دهه فجر برگزار شده بود و تیم‌های برتر در مرحله استانی حضور یافتند.

کلام‌‌اله صفری ادامه داد: تیم‌های برگزیده مرحله استانی در اردوی سراسری دانش‌آموزان عشایری سراسر کشور حضور یافته و با دانش‌آموزان عشایری سایر استان‌های کشور به رقابت می‌پردازند.

اجرای سرود توسط دانش‌آموزان، شعرخوانی و موسیقی سنتی عاشیق از دیگر برنامه‌های این مراسم بود./ایسنا