رئیس کل دادگستری استان اردبیل در جلسه ای در جمع قضات دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان به تشریح برنامه های آتی دستگاه قضایی پرداخت.

به گزارش انعکاس اردبیل، حجت الاسلام و المسلمین کثیرلو رئیس کل دادگستری استان در جمع قضات دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل، با قدردانی از تلاش های قضات و کارمندان دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل، مجموع عملکرد دادسرای عمومی انقلاب را در شاخص های شش گانه ارزیابی مطلوب ارزیابی نمود و گفت: آنچه ارزیابی ها مشخص می کند شناخت نقطه ضعفها و قوت هاست که باید برای برطرف نمودن ضعفها و رفع مشکلات و نیز تقویت نقاط قوت بیش از پیش تلاش نمود.

وی با بیان رویکردهای اصلی دستگاه قضایی استان اتقان آرا و استفاده از فن آوری های نوین در ارایه خدمات به مردم را از مهمترین اهداف دستگاه قضایی برشمرد و گفت: لزوم نظارت و آموزش به زیر مجموعه ها برای بهرمندی بیشتر از سیستم های الکترونیکی برای تسریع در رسیدگی ها و کاهش اطاله دادرسی یک امر بسیار مهم و ضروری است که بایستی برای رسیدن به نتایج مطلوبتر بیش از پیش تلاش نمود.

رئیس کل دادگستری استان هم چنین با اشاره به مقوله پیشگیری از وقوع جرم کاهش ورودی پرونده ها به محاکم را فرصتی برای پرداختن به پروند های مهم برشمرد و افزود: هر چه از میزان ورودی پرونده ها در شعب کاسته شود قضات فرصتی بیشتر برای رسیدگی دقیقتر و به تبع آن زمینه صدور آرای متقن فراهم می شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت نیروی انسانی در پیشبرد موفق امور، نیرو سازی و کادر سازی را از برنامه های دستگاه قضایی بر شمرد و گفت: ترکیب نیروی جوان و با استعداد در کنار نیرو های با تجربه و مجرب در رسیدن به اهداف و سیاست های کلی قوه قضائیه بسیار اثر بخش است و دادگستری استان نیز در این همین راستا برنامه های خود را بجد پی گیری می نماید.

در ابتدای این جلسه سید عبدالله طباطبایی دادستان مرکز استان ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران ، به ارائه گزارشی از عملکرد دادسرای مرکز استان در سال گذشته پرداخت.