برخورداری ۳۴ روستای استان اردبیل با بیش از ۱۸۰۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی
برخورداری ۳۴ روستای استان اردبیل با بیش از ۱۸۰۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی
مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل از برخورداری یک‌هزار و ۸۳۰ خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، میر سعید سید متین ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، یاد و خاطره امام راحل، شهیدان هشت سال دفاع مقدس و شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت: توسعه متوازن اقصی نقاط استان در حوزه انرژی و رفع مشکلات در مناطق محروم و روستایی از مهمترین دستاوردهای نظاممقدّس جمهوری اسلامی در بخش محرومیّت زدایی می باشد وخدا را شاکریم از اینکه امروز تمامی شهرها بیش از ۹۷ درصد خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

وی با اشاره به اینکه دهه فجر فرصت مغتنمی برای معرفی و ارائه دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است، تا از این طریق مردم نیز از مزایا و خدمات این فعالیت ها آگاه شوند، گفت: طی سالهای گذشته در حوزه گازرسانی در سطح استان اردبیل خدمات ارزنده ای انجام شده و در حال حاضر ۱۰۰ درصد خانوار شهری و بیش از ۹۷ درصد از خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و در دهه فجر امسال نیز پروژه های گازرسانی به ۳۴ روستای استان اردبیل در قالب ۹ پروژه با ۱۸۳۰ خانوار روستایی به بهره برداری خواهد رسید.

در همین خصوص و به منظور تبیین عملکرد و خدمات دهی نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم شریف استان اردبیل، سید متین به تشریح برنامه های شرکت گاز استان در این ایام پرداخت و اظهار داشت: در دهه پیش رو، ۳۴ روستای شهرستانهای مشگین شهر ، خلخال ، پارس آباد و بیله سوار با حجم عملیات شبکه گذاری ۱۸۵ کیلومتری و اعتبار بالغ بر ۵۷۵ میلیارد ریال به بهره برداری خواهند رسید.

این مسئول ضمن تأکید بر لزوم تقویت زیرساخت های حوزه گازرسانی در استان عنوان نمود و اظهار داشت : با پیگیری های انجام گرفته و مساعدتهای دولتمردان در خصوص تامین گاز پایدار استان اقدامات بسیار خوبی در حوزه مهندسی و توسعه زیرساختها در دست اقدام می باشد که از آنجمله می توان به شروع به کار عملیات اجرایی خط انتقال تقویتی شمال استان به منظور تامین گاز پایدار شهرهای شمالی استان و گازرسانی به شهرک گلخانه ای دو هزار و ۵۰۰ هکتاری شهرستان های پارس آباد و اصلاندوز اشاره نمود.

سید متین در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص پروژه های آماده کلنگ زنی شرکت گاز در دهه فجر امسال نیز ضمن توضیح در رابطه با اتمام پروژه های گازرسانی به روستاها در آینده ای نزدیک ؛ گفت : دهه فجر امسال به لطف خدا مراسم کلنگ زنی ۴ پروژه گازرسانی به ۱۰ روستا با اعتباری بالغ بر ۱۸۵ میلیارد ریال در شهرستانهای اردبیل، خلخال ، گرمی و کوثر برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به مشخصات پروژه های آماده کلنگ زنی ، در مورد کلنگ زنی پروژه خط انتقال تقویتی ۲۴ اینچ شمال استان نیز چنین گفت : این پروژه طی ۴ فاز اجرایی خواهد شد که فاز اول این پروژه به طول ۷۳ کیلومتر آغاز شده و فاز دوم این پروژه نیز همزمان با فازاول به بهره برداری خواهد رسید.

این مقام مسئول تحقق برنامه های دولت الکترونیک را زمینه ساز تسهیل و تسریع در پاسخگویی و چابک سازی فرآیندهای خدمت رسانی عنوان نمود و افزود: با برنامه ریزی های منسجمی که در زمینه تحقق اهداف دولت الکترونیک انجام داده توانسته گام های موثری را در اجرای عدالت اجتماعی بردارد که از آن موارد می توان به صدور قبوض آنی، حذف قبوض کاغذی، ایجاد میز خدمت الکترونیکی و ارایه خدمات در بستر وب و …. اشاره نمود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل در پایان، ضمن تبریک مجدد ایام الله دهه فجر، حداکثری لزوم استفاده صحیح و ایمن از گاز طبیعی توسط مشترکین گرانقدر استان تأکید نموده و خواستار صرفه جویی در مصرف این نعمت خدادادی شدند و از حمایتهای بی دریغ مردم شهید پرور استان و مسئولین ساعی در توسعه روز افزون شبکه توزیع گاز تقدیر بعمل آورد.

گفتنی است شرکت گاز استان اردبیل در حال حاضر به بیش از ۵۴۳ هزار مشترک گاز طبیعی خدمات ارایه می نماید که تمامی ۲۹ شهر و ۱۴۷۱ روستا در این استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.