مدیر کل استاندارد استان اردبیل از انجام 190 مورد بازرسی توسط اکیپ های مشترک از مراکز تولیدی، خدماتی و عرضه و فروش در استان خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، هاشم علائی مدیرکل استاندارد استان اردبیل در جلسه شورای فنی این اداره کل گفت : ازابتدای سال جاری، 190 مورد بازرسی از مراکز تولیدی، خدماتی وعرضه و فروش کالا در قالب اکیپ های مشترک با همکاری نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط انجام گرفته است.

وی در ادامه گفت : بازرسی های انجام یافته با حضور نمایندگان این اداره کل، استانداری، فرمانداری های شهرستانها، معاونت غذا ودارو، اداره کل تعزیرات حکومتی، اداره کل صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف بصورت اکیپ های مشترک با هدف جلوگیری از عرضه کالا وخدمات فاقد استاندارد و بی کیفیت، انجام یافته است در این بازرسی ها ، اقلامی از قبیل تولیدات دامی، آرد نانوایی، شیرآلات و…. مغایر با استاندارد شناسایی، جمع آوری و یا عودت داده شداند.

وی گفت: از تمامی واحد های تولیدی، فروشندگان، اصناف و بازاریان درخواست می‌شود از فروش کالاهای غیراستاندارد خودداری کنند و همکاری های لازم را با بازرسان اداره کل استاندارد استان و شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده، داشته باشند تا بتوانیم با نظارت بر کالاهای استاندارد شده، امنیت و سلامتی مصرف‌کنندگان را تامین کنیم.

علایی در آخر گفت: از تمامی همشهریان انتظار داریم در صورت برخورد با هرگونه کالای غیراستاندارد و یا کالاهای بی‌کیفیت با شماره تلفن گویای 1517 و تلفن های8 -33741157 تماس حاصل فرمایند.