به گزارش انعکاس اردبیل، حسنعلی حسین پور در تشریح این خبر گفت: بر اساس مصوبات شورای عالی استاندارد، اجرای استاندارد تجهیزات زمین بازی از سال 1/2/1385 و همچنین تجهیزات شهربازی از تاریخ1/1/1387 مشمول مقررات استاندارد اجباری اعلام شده است . وی افزود: در حال حاضر 110 تجهیزات شهربازی فعال در استان اردبیل وجود دارد که […]

به گزارش انعکاس اردبیل، حسنعلی حسین پور در تشریح این خبر گفت: بر اساس مصوبات شورای عالی استاندارد، اجرای استاندارد تجهیزات زمین بازی از سال 1/2/1385 و همچنین تجهیزات شهربازی از تاریخ1/1/1387 مشمول مقررات استاندارد اجباری اعلام شده است .

وی افزود: در حال حاضر 110 تجهیزات شهربازی فعال در استان اردبیل وجود دارد که در طول سال با برنامه زمان‌ بندی شده، توسط شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد بازرسی فنی قرار می‌گیرند و در همین راستا 253 مورد بازرسی از تجهیزات شهربازي و زمین بازی در سال گذشته انجام شده است که نسبت به برنامه عملیاتی ابلاغی 137 درصد رشد عملکرد داشته است.

این مقام مسئول ضمن تشکراز پیگیری های دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان در خصوص استانداردسازی تجهیزات شهربازي و زمین های بازی، خاطر نشان کرد: علیرغم پیگیری های مستمر بعمل آمده از شهرداری ها ، اکثر زمین های بازی استان فاقد گواهینامه ایمنی می باشند و انتظار می رود شهرداران شهرستان های استان به منظور حفظ ایمنی و سلامت شهروندان و پیشگیری از وقوع هرگونه حوادث احتمالی از فعالیت این قبیل تجهیزات اکیدا جلوگیری بعمل آورند.

وی در پایان گفت : از همشهریان عزیز تقاضا می شود به هنگام استفاده از دستگاه ها و تجهیزات بازی مستقر در شهرهای بازی از داشتن مجوز بهره برداری معتبر و نصب آن در کنار تجهیزات اطمینان حاصل نمایند.