مدیرکل تعزیرات حکومتی استان ضمن اشاره به اتمام طرح نوروزی تعزیرات و انجام ۴ هزار و ۴۹۷ بازرسی، از محکومیت متخلفان این طرح به میزان ۲۲ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، علی رحیمی آذر، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل اظهار کرد: طرح نوروزی تعزیرات حکومتی در استان اردبیل از ۸ اسفند ماه آغاز و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه داشت که در این مدت با انجام ۴ هزار و ۴۹۷ بازرسی، ۶۵۳ فقره پرونده تخلفاتی واحدهای صنفی، تولیدی و توزیعی با محکومیت ۲۲ میلیارد ریالی تشکیل شد.

وی در گفتگو با ایسنا ادامه داد: ۷۲ واحد اقتصادی مکرراً مرتکب تخلف گرانفروشی، تقلب، فروش اجناس فاسد شده بودند که با جزای نقدی و پلمب واحد صنفی رسیدگی شد.

رحیمی آذر افزود: ۲۰۷ فقره پرونده واحد اقتصادی ضمن محکومیت به پرداخت جزای نقدی از نصب پارچه بعنوان متخلف در انظار عموم بر سر درب آنها خبر داد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل ادامه داد: برخی مراکز توزیع مرغ در سطح شهر اقدام به تعویض بسته بندی مرغ یخ زده و شستشو با آب گرم و فروش بعنوان مرغ گرم و همچنین فروش ضایعات مرغ بعنوان گوشت چرخ کرده می کردند که با ورود تعزیرات برای متخلفان پرونده تشکیل شد.

این مقام مسئول قضایی در استان اظهار کرد: در سال گذشته ۱۲ هزار و ۷۴ فقره پرونده تخلفاتی در شعبه های تعزیرات حکومتی استان مطرح شد که ۲ هزار و ۴ فقره گرانفروشی، هزار و ۱۵۷ فقره کم فروشی، ۹۶۰ فقره عرضه خارج از شبکه، ۶۶۱ فقره تقلب و ۱۰۶ فقره احتکار را شامل می شد.

رحیمی آذر گفت: به ۱۲ هزار و ۶۷ فقره پرونده در سال ۱۴۰۱ رسیدگی شد که مجموع جزای نقدی و محکومیت این تعداد پرونده ۱۱۹۰ میلیارد ریال بود.

وی تصریح کرد: میانگین زمان رسیدگی به پرونده های وارده در شعبات تعزیرات استان در حوزه کالا و خدمات ۷ روز، بهداشت و درمان ۶ روز و قاچاق ۱۳ روز بود که در مقایسه با میانگین کشوری شرایط بهتری را شاهد می باشیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل اضافه کرد: در طول سال گذشته ۵۲۶ مورد ملاقات مردمی غیر از روزهای موظفی داشته ایم که تا مرحله رسیدگی مطلوب انجام شد.